کتاب «صنوبر» رونمایی شد

کتاب «صنوبر» روایت داستانی زندگی شهید اسماعیل حیدری است. روایت کتاب از تولد اسماعیل و برادر دوقویش شروع می‌شود و به سال‌های کودکی و نوجوانی او و اجرای سرود در محضر امام خمینی می‌رسد.
تا شهدا -  

 کتاب «صنوبر»  به قلم هادی حکیمیان که روایتگر زندگی شهید اسماعیل حیدری برای مخاطب نوجوان است، همراه با جشن دهه فجر انقلاب اسلامی در دبیرستان فرهنگ رونمایی شد.

کتاب "صنوبر" روایت داستانی زندگی شهید اسماعیل حیدری است. روایت کتاب از تولد اسماعیل و برادر دوقویش شروع می‌شود و به سال‌های کودکی و نوجوانی او می‌رسد؛ به هنگامی که زندگی اسماعیل با جنگ گره می‌خورد، اسماعیل 14، 15 ساله است که سرودی در محضر امام خمینی در تهران اجرا می‌کند؛ بعد از بازگشت از تهران اسماعیل از پدرش می‌خواهد که اجازه بدهد به جبهه برود. پدر شرطی می‌گذارد و دوقلوها عازم جبهه می‌شوند و این شروع ماجرا است برای اسماعیل. جنگ وارد زندگی اسماعیل می‌شود و همه‌ی سال‌های زندگی‌اش را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

Image

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«مدیر از پشت میزش بلند می‌شود؛ می‌گوید: اسم بچه‌هاتون چیه خانم؟

صنوبر به سختی نم دهانش را فرو می‌برد:

ـ ابراهیم و اسماعیل. داداشن دیگه.

معاون که تا حالا ساکت بود، می‌پرسد: فامیلیشون؟

ـ حیدری، آقا. ابراهیم حیدری، اون یکی هم اسماعیل حیدری.

معاون، دفتر را از توی کشوی میزش بیرون می‌آورد و مشغول جستجو در آن می‌شود. مدیر سیگاری گوشه‌ی لبش می‌گذارد و کبریت می‌کشد:

ـ بفرمایید بنشینید، خانم.

صنوبر نگاهی به صندلی‌های گوشه دفتر می‌کند و زیر لب می‌گوید: ممنون همین‌جوری راحتم.

لحظاتی بعد، معاون سرش را از روی دفتر بلند می‌کند و می‌گوید: اسماعیل و ابراهیم حیدری نداریم. اصلاً چنین دانش‌آموزانی اینجا ثبت‌نام نشده‌اند.

یکهو دل صنوبر آشوب می‌شود و سرش گیج می‌رود؛ طوری که قاب عکس شاه را کج می‌بیند. به زحمت روی صندلی می‌نشیند:

ـ وای خدا مرگم بده! آگه بچه‌های من اینجا نیستن؛ پس کجان؟!

یکباره از ذهنش می‌گذرد نکند دوقلوها در این یک ماه به او دروغ گفته‌اند و به جای مدرسه، دنبال بازیگوشی رفته‌اند.

کتاب صنوبر به قلم هادی حکیمیان از مجموعه کتاب‌های "مرد میدان" در دفتر ادبیات کودک و نوجوان انتشارات خط مقدم (قمقمه) است که به تازگی رونمایی شده و به بازار نشر رسیده است.

منبع: تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.