حسن طهرانی مقدم؛

از فردا زن، طلاق! بچه، یتیم خونه!

یکی از همکاران شهید طهرانی مقدم تعریف می‌کند: «شهید به خانواده و معیشت بچه‌ها اهمیت زیادی می‌داد؛ اما بعد از پایان یکی از پروژه‌های سنگین حرف جالبی زد.»
تا شهدا -  

یکی از همکاران شهید حسن طهرانی مقدم تعریف می‌کند: «اگر از بچه‌ها کار می‌خواست، از آن طرف فکر خانواده و معیشت آن‌ها هم بود. می‌گفت: «شما باید بی‌دغدغه سرکار بیایید.»

یک بار به من گفت: «یکی از بهترین لحظه‌های عمرم وقتی است که تو درخواست وام ازدواج و خرید خانه بچه‌ها را می‌آوری جلو من و می‌گویی امضا کن.»

یک بار قرار بود تست نهایی کار را انجام دهیم. می‌خواستیم از ۵ سال کارمان نتیجه بگیریم. روز بزرگی بود. این آخرین مرحله کار بود و بعد از این تست، کار از مرحله مطالعاتی و تحقیقاتی خارج می‌شد و به مرحله تولید می‌رسید.

بچه‌ها سر این کار خیلی سختی و زجر کشیده بودند. خیلی پیش آمد که چند شب به خانه‌هایشان نمی‌رفتند. همه از جان مایه گذاشته بودیم.

پیش خودمان گفتیم که بعد از این تست همه چیز تمام می‌شود و دوران راحتی هم می‌رسد. اما حاج حسن گفت: «این کار فینال است. اگر امروز این تست جواب دهد از فردا کارمان سخت تر می‌شود. اصلاً فکر نکنید کار این جا تمام شده؛ بلکه سخت‌تر می‌شود و همت بیشتری می‌طلبد.»

بعد به شوخی گفت: «از فردا زن، طلاق! بچه، یتیم خونه!»

منبع: کتاب «با دستان خالی» به قلم مهدی بختیاری

منبع: فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.