شهدا

دفاع‌مقدس

عکس‌ شهدا

 

کدخبر: 70987
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1399 _14:36:06
کردستان اولین شهید جهادگر حوزه سلامت را تقدیم جامعه کرد

محمد یاراحمدی از پرسنل پرتلاش بیمارستان امام خمینی (ره) سقز ، به عنوان اولین شهید مدافع سلامت کردستان در راه خدمت در عرصه بهداشت و درمان برای بهبود وضعیت سلامت جامعه و درمان بیماران کرونایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

تا شهدا؛ شهید یاراحمدی اولین شهید مدافع سلامت کردستان از پرسنل فداکار بیمارستان امام خمینی (ره) سقز بود که در راه خدمت به بیماران کرونایی آسمانی شد؛ این شهید گرانقدر ساعت ۱:۱۵ بامداد امروز به علت نارسایی شدید تنفسی ناشی از بیماری کرونا به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست.

وی امروز با حضور چند تن از پرسنل تلاش‌گر درمان تشییع شد و طبق پروتکل ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا به خاک سپرده شد.

به همین مناسبت رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت شهادت محمد یاراحمدی اولین شهید مدافع سلامت استان، پیام تسلیتی صادر کرد

متن پیام تسلیت دکتر فرزین رضاعی بدین شرح است:

خبر شهادت  نخستین شهید سلامت دانشگاه استان کردستان، همکار فرهیخته و جوان با آتیه و متعهد، شهید فداکار، محمد یاراحمدی شاغل در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز که متاسفانه موجب تاثر و تالم شدید قلبی بنده و سایر همکاران حوزه سلامت گردید، این واقعه به همه ما آموخت که کسانی که عهد خود را با خدایشان محکم بسته اند در راه نجات جان بیماران از هیچ کوششی فروگذار نکرده و همواره آماده جانفشانی هستند.

عروج همکار عزیز و گرانقدرمان، شهید محمد یاراحمدی که در جبهه نبرد بی امان با کروناویروس تا آخرین نفس ایستاد و جنگید، برای ما دانشگاهیان علوم پزشکی کردستان بسیار سخت و جانکاه است اما یاد و خاطره تلاش های صادقانه و شبانه روزی او در کنار سایر مدافعان سلامت استان مخصوصا در نجات جان بیماران کرونایی، همواره در یادها باقی خواهد ماند.

 اینجانب با قلبی سرشار از اندوه، شهادت این مدافع سلامت را به خانواده داغدار وی، جامعه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی کردستان، مردم شریف استان و تمامی کارکنان حوزه سلامت کشور، تسلیت عرض نموده و برای آن شهید علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسألت دارم.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون بیش از یک میلیون نفر در جهان به این ویروس مبتلا شدند و هزاران نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

ابزار هدایت به بالای صفحه