اخبار

۶۲ درصد مزار شهدای روستایی آذربایجان غربی ساماندهی شده است

به گزارش تا شهدا؛ ۱۲ دی ماه  جلسه بررسی روند ساماندهی گلزارمطهرشهدای روستائی باحضور مهدی قهرمانی مدیر کل دفتر امور روستایی و علی پیام مشاور استاندار در امور ایثارگران در محل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد .درشروع جلسه مهدی فعال مدیرکل بنیاد شهید  به اقدام ناپسند رژیم آل سعود که آشکارا به قتل و عام شیعیان می پردازند اشاره کرد و شهادت آیت ا… نمر باقرالنمر را به همه مسلمانان جهان تسلیت گفت. ایشان  ساماندهی گلزار مطهر شهدا را یک موضوع جدی و از اولویتهای اول بنیاد شهید عنوان کرد .
وی اظهار داشت : در ساماندهی گلزار مطهر شهدا وضعیت خوبی داریم و با یک کار جهادی موضوع ساماندهی در آذربایجان غربی به اتمام می رسد.
فعال گفت طبق آمار گلزار روستائی از ۳۲۴۸ مزار ۲۰۰۰مزار ساماندهی شده و ۱۲۴۸ مزار باقی مانده و تا پایان سال ۹۵-۹۴ با مساعدت و کمک استانداری و شهرداری محترم به اتمام می رسد.
وی با بیان اینکه تا کنون ۶۲ درصد مزارمطهر شهدای روستايي آذربایجان غربی نیز ساماندهی شده است.خاطر نشان کرد  امسال ۲ میلیارد و۵۵ میلیون ریال از محل اعتبارات عمرانی استانی برای مرمت و تکمیل گلزار مطهر شهدای روستایی استان اختصاص یافته است كه ۹۰۰ ميليون ريال تخصيص داده شده است.
در این دیدار مهدی قهرمانی مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری از ساماندهی تعداد ۳۵۰  مزار مطهر شهدای روستائی با مشارکت شهرداریها تا پایان سال خبر داد و بر لزوم مشارکت جدی تمام دستگاهها  مخصوصا” شهرداریها و دهیاریها در ساماندهی گلزار شهدا تاکید کرد  .
پیام مشاور استاندار در امور ایثارگران هم در این جلسه برای استفاده از تمام ظرفیتهای موجود در استان جهت ساماندهی گلزار مطهر شهدا تاکید کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا