اخبار

۲۹ دی ماه یادواره «شهید حقگویان» در همدان برگزار می‎شود

به گزارش تا شهدا؛ جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با اعلام این خبر گفت: امسال شهید حقگویان به نام شهید شاخص کشوری انتخاب شده که مراسمی را در گرامیداشت یاد و خاطره این شهید برگزار خواهیم کرد. مظاهر مجیدی با بیان اینکه این مراسم روز سه‌شنبه ۲۹ دی ماه (فردا) در سالن انصار همدان برگزار خواهد شد، گفت: مراسم از ساعت ۹ تا ۱۲ با حضور مسئولان استانی و کشوری به ویژه جمعی از اصناف کشور برگزار خواهد شد.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه فرجیان‌زاده معاون سازمان بسیج مستضعفین و آیت‌ا… احدی سخنران این مراسم هستند، گفت: باید زوایای پنهان زندگی این شهید والامقام را برای مردم معرفی کنیم.
وی افزود: امسال با توجه به معرفی شهدای استان به کشور، شهید حاج صادق حقگویان به عنوان شهید شاخص کشوری معرفی شد.
مجیدی با بیان اینکه از سال ۸۹ سازمان بسیج از قشر اصناف، شهدای بزرگی را معرفی کرده است، گفت: شهیدان عراقی، لاجوردی، امانی و طیب از جمله شهدایی بودند که در شهر تهران به شهادت رسیده و پنج سال متوالی به عنوان شهید شاخص کشوری معرفی شدند.
وی با بیان اینکه سال گذشته قرار شد از شهرستان‌ها نیز اگر شهدایی شرایط معرفی شاخص کشوری را دارند، اعلام شود، افزود: امسال از همدان شهید حقگویان به عنوان شهید کشوری معرفی و انتخاب شد.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با بیان اینکه این شهید گرانقدر از افراد نامی و برجسته شهر همدان بود که اقدامات ارزشمندی را در این شهر انجام داد، بیان کرد: ایشان از بنیانگذاران موسسه خیریه مهدیه همدان و دارالایتام مهدیه و پیگیر ساخت بنای مسجد مهدیه بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا