۲۱ آبانماه نماد اقتدار و پایداری مردم قصرشیرین است

به گزارش تا شهدا؛ سرهنگ پاسدارعلی احمد پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دفاع مردم این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس ستودنی است و۲۱ آبانماه که بعنوان روز شهرستان نامگذاری شده موید این مطلب اساسی و بهانه ای برای پاسداشت آن ایام و شهدای جنگ تحمیلی است.
وی اظهار داشت: ۲۱ آبان سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید حمدالله دکامی زاده به نام روز شهرستان قصرشیرین در حقیقت پاسداشت خون پاک شهداست که برای دفاع از کیان اسلامی از تمام هستی خود گذشتند.
وی اظهار کرد: این شهید بزرگوار قبل از انقلاب سابقه مبارزه انقلابی را در کارنامه خود داشت و با آغاز جنگ تحمیلی نیز به عضویت سپاه پاسداران درآمد و در جبهه های جنگ حق علیه باطل حضور پیدا کرد.
وی گفت: شهید دکامی زاده به مدت ۱۰ سال در بند بعثی های عراق بود و به گواه هم بندی های وی در زمان اسارت همواره مدافع اصلی ولایت فقیه و پناهگاه دیگر اسرای ایرانی بود که پس از بازگشت غرورمندانه به آغوش میهن اسلامی باز هم در سنگر خدمت حضور یافت و مدتی بعنوان فرمانده سپاه کرمانشاه بود.
فرمانده بسیج سپاه ناحیه مقاومت قصرشیرین اظهار کرد: این سردار صبر و استقامت در حین ماموریت در سال ۸۱ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وی از برگزاری آیین یادبود سردار شهید دکامی و روز قصرشیرین در روز چهارشنبه در محل سرسرای غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان خبر داد.
شهرستان قصرشیرین در هشت سال دفاع مقدس اولین نقطه از کشورمان بود که جنگ تحمیلی از آن آغاز شد ضمن اینکه دو سال در اشغال ارتش متجاوز عراق بود و به تلی از خاک تبدیل شد و بارها مورد اصابت گلوله های توپ، خمپاره و بمباران وحشیانه ارتش بعث قرار گرفت.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت در دوران دفاع مقدس بیش از۶۰۰ شهید، دو هزار جانباز و یکصد آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا