۲ شهید گمنام و با‌نام در بجنورد تشییع شد

تا شهدا: پیکر این شهدا عصر امروز در میان حزن و اندوه خانواده شهدا، ایثارگران، مردم و مسئولان از میدان آزادگان تا مسجد انقلاب بجنورد تشییع شد.
شهید گمنام تشییع شده از سپاهیان بوده که  در عملیات بدر در شرق دجله به درجه رفیع شهادت نائل و در تفحص‌های جدید شناسایی شده است.
قرار است تا این شهید گمنام پس از تشییع در آشخانه و شهر آباد در پدافند هوایی شهرآباد خاکسپاری شود.
همچنین پیکر شهید محمدرضا سهرابی از شهدای نیروی انتظامی که در منطقه زبیدات عراق به شهادت رسیده است، بر دستان امت شهید پرور مرکز خراسان شمالی تشییع شد.
هم اکنون آیین وداع با این شهدای با نام و بی نام در محل مسجد انقلاب شهرستان بجنورد در حال برگزاری است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی در حاشیه مراسم تشییع این ۲ شهید گمنام و با نام به خبرنگاران اظهار کرد: پیکر شهید گمنام به منظور تشییع و خاکسپاری به پایگاه پدافند هوایی شهرآباد به شهرستان مانه و سملقان در غرب استان انتقال خواهد یافت.
احیا محمد امیری با یادآوری اینکه  استقبال مردم این شهرستان از این شهید فردا با حرکات دسته‌های عزادار خواهد بود گفت: پس از اجرای این مراسم این شهید گمنام به منظور تدفین و خاکسپاری به شهرآباد انتقال می‌یابد.
به گفته مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی  مردم روستاهای مسیر نیز از کاروان این شهید استقبال خواهند کرد.
وی با اشاره به برگزاری مراسم شب وداع با این شهید در پایگاه شهرآباد در بعد از نماز مغرب و عشا بیان داشت: این آیین معنوی در مسجد پایگاه پدافند هوایی شهید خسروی شهرآباد برگزار خواهد شد.
امیری، تشییع و خاکسپاری این شهید گمنام در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه این هفته را پایان بخش این مراسم دانست.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: شهید با نام هم برای خاکسپاری به اسفراین انتقال می‌یابد.
خراسان شمالی در دوران جنگ تحمیلی از استان‌های پیشتاز در عرصه جهاد و شهادت بوده است.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا