۲ شهید گمنام مشهدی هویتشان مشخص شد

به گزارش تا شهدا، شهید مجیدرضا حکمت‌پور که به عنوان شهید گمنام در سال ۸۶ در آرین شهر تشییع و تدفین شد، در سن ۱۴ سالگی و در سال ۶۲ در عملیات خیبر به شهادت رسیده بود و سال ۸۶ پس از انتقال به آرین‌شهر به عنوان شهید گمنام تشییع و تدفین و اینک پس از ۷ سال و با مشخص شدن نتیجه آزمایش DNA هویت وی مشخص شد.
مزار شهدا که سه شهید گمنام را در خود جای داده است پنجشنبه هفته گذشته «12تیرماه جاری» علاوه بر حضور خانواده شهید مجیدرضا حکمت‌پور، مسئولان استانهای خراسان رضوی و جنوبی، پذیرای مادری بود که پس از ۳۰ سال چشم انتظاری فرزند شهیدش که گمنام در این گلزار در کنار دو هم‌رزم خود آرام گرفته بود دیدار کردند و با استقبال گرم مردم آرین‌شهر روبه‌رو شد.
مادر شهید حکمت‌پور در این مراسم گفت: از اینکه پس از گذشت بیش از ۳۰ سال از زمان شهادت فرزندم مزار او را بغل گرفتم بسیار خوشحالم و حس مادر شهیدی را دارم که در تشییع فرزند شهیدش حضور دارد.
حجت‌الاسلام شاه‌بیگی امام جمعه آرین‌شهر در این مراسم گفت: همواره باید شهدا را که با خون خود آرامش و امنیت را برای ما به‌وجود آوردند الگوی خود در زندگی قرار دهیم.
گفتنی است، شهید محمدرضا حکمت‌پور شهید دیگر این خانواده سرافراز است که پس از چندین بار مجروحیت در عملیات‌های دفاع مقدس در سال ۷۳ بر اثر شدت عارضه جانبازی شربت شهادت را نوشید.
در مراسم استقبال از مادر و خانواده شهید حکمت‌پور، معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی، مدیر‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان و معاونان توسعه، بهداشت و درمان و رئیس حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا