اخبار

۲ روز تشویقی به جای اضافه خدمت!

تا شهدا؛ شهید «روح‌الله صحرایی» سومین شهید مدافع حرم از شهرستان آمل بود که ۱۶ آذرماه امسال در سوریه به فیض شهادت رسید. برای آشنایی بیشتر با این شهید بزرگوار، به سراغ یکی از کسانی رفتیم که مدتی با این شهید عزیز ارتباط داشت. کسی که دوره سرباز خود را زیر نظر شهید صحرایی به اتمام رساند. آنچه می خواهید دو خاطره شیرین از شهید گرامی و حاصل گفتگوی گروه مقاومت جام نیوز با آقای سلیمان فاضل است.
 
۲ روز تشویقی به جای اضافه خدمت!
خیلی با صفا بود. از آدم هایی که صداقت داشتند خیلی خوشش می آمد. روز اولی که ما به عنوان سرباز به پایگاه مرزی رفتیم، ایشان فرمانده ما بودند. ما را یک گوشه ای کنار کشیدند و گفتند چون اینجا منطقه مرزی و نظامی به حساب می آید، اگر وسایل ممنوعه دارید(مثل موبایل، سیگار و…)، خودتان تحویل دهید. هرکس که چیزی داشت تحویل داد، به جز یک نفر که از رفقای نزدیک خودم بود. دوستم که از ترس اضافه خدمت و تنبیه، می ترسید موبایلش را تحویل دهد، آمد پیش من و موضوع را با من در میان گذاشت. من هم که از جناب سروان صحرایی خوشم آمده و اعتمادم به او جلب شده بود، هرجوری که بود او را راضی کردم موبایلش را تحویل دهد.
 
به اتفاق همدیگر رفتیم پیش ایشان و مسئله را با وی در میان گذاشتیم. آقا روح الله خندید و وسایل دوستم را تحویل گرفت. فردای آن روز در جمع بچه ها به هر دوی ما ۲ روز تشویقی داد. به رفیقم گفت این ۲ روز به خاطر اینکه خودت آمدی و راست و حسینی همه چیز را گفتی. سپس پیش من آمد و گفت این ۲ روز هم برای شما، چون دوستت را به کار درست تشویق کردی.
 
شما فرماندهی، نمیشه پشت سرت نماز نخوند
شهید صحرایی شخصیت جذابی داشت. در دوره خدمت، ما سرباز بودیم و ایشان هم فرمانده ما بودند. آن هم در منطقه مرزی که هم مشکل دوری بود و هم مشکل امنیت. اما در آن شرایط، ایشان با ما مثل یک برادر بزرگتر برخورد می کردند و هیچ وقت با ما آمرانه برخورد نمی کردند. نماز اول وقت آن هم به جماعت، برایش خیلی مهم بود. یادم هست همیشه هم می آمد در جمع سربازها و با ما نماز می خواند تا بین بچه ها فضای معنوی به وجود بیاورد. وقتی ایشان بودند، همیشه نماز جماعت اول وقت برقرار بود. بعضی وقت ها هم خودش به عنوان امام جماعت جلو می ایستاد.
 
یک بار یکی از سربازها به او گفت: «آره دیگه، شما فرمانده هستی و نمیشه پشت سرت نماز نخوند.» آقا روح الله هم گفت نماز باید اول وقت باشد؛ وقتی یک جمعی هم هستند پس باید به جماعت خوانده شود. حالا من نه یکی از خودتان برود جلو. ولی نباید بگذاریم وقت نماز اول وقت بگذرد. روحش شاد. حالا که خدا توفیق شهادت در راه اهل بیت را نصیبش کرد، می فهمم عاقبت بخیری اش به خاطر جدیتش در نماز اول وقت بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا