ویژه

۱۸ هزار شهید گمنام تاکنون تشییع شده اند

به گزارش تا شهدا؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین کاجی سه شنبه شب در یادواره شهدای دانشجوی شهرستان گناباد افزود: تاکنون افزون بر ۳۰ هزار شی، آثار و پلاک از شهدای گمنام در تفحص پیدا شده است.
وی ادامه داد: شهدا و ایثارگران رشادتهای بسیاری در دفاع از ارزشها در برابر دشمن متجاوز بعثی از خود به یادگار گذاشتند که در نتیجه آن نظام جمهوری اسلامی به عزت و استقلال و افتخارات بسیاری در سطح ملی و بین المللی دست یافت.
او گفت: از جمله این ایثارگران ۱۰۰ هزار جانباز شیمیایی هستند که هزار نفر آنان در شرایط بسیار سخت و تنها با بهره گیری از دستگاه اکسیژن قادر به ادامه زندگی می باشند..
این فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: واحدها و برنامه های شهیدشناسی باید برای اقشار مختلف جامعه و نیز در جمله دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ارائه شود تا فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان یک اصل مهم در بین جوانان و دانشجویان تبیین شود.
وی ادامه داد: در شرایطی که دشمنان با ترفندهای گوناگون برای بی هویت و بیگانه ساختن مردم و جوانان نسبت به فرهنگ اسلامی و ملی تلاش می کنند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جامعه را در برابر ترفندهای فرهنگی مصون نگه می دارد.
فرمانده تفحص شهدای لشگر علی بن ابیطالب(ع) گفت: رزمندگان اسلام در عملیات متعدد دوران دفاع مقدس با پایمردی وصف ناپذیری از سرحدات کشور در برابر دشمن متجاوز بعثی دفاع کردند که از جمله این رشته عملیات می توان به عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر اشاره کرد.
هفت نفر از مجموع هزار و ۳۳۹ شهید، جانباز و آزاده شهرستان گناباد شهدای دانشجو هستند. نخستین یادواره شهدای دانشجوی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و همچنین سومین یادواره دو شهید گمنام تدفین در دانشگاه علوم پزشکی گناباد با حضور مسئولان، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و دانشجویان برگزار شد.
گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. /ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا