۱۰۰ یادواره شهید در دهه فجر امسال برگزار می‌شود

تا شهدا – داریوش وکیلی ظهر امروز در نشست خبری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان، در ابتدا با بیان فرازهایی از وصیت‌نامه شهید ۱۳ ساله شهید علیرضا محمودی حاضران جلسه را به عمق بصیرت شهدا تذکر داد.
وی با بیان اینکه استان اصفهان دارای ۶ درصد جمعیت کشور است و ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید و ۳ هزار و ۵۰۰ آزاده دارد، افزود: همچنین ۱۰ درصد جامعه ایثارگران در استان اصفهان هستند که این آمار و ارقام‌ها حاصل پیام‌های مهمی است.

مسئول کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان اصفهان با اشاره به اینکه ۸۲۰ هزار برگه از ایثارگران جمع‌آوری شده و همگی به اسناد دیجیتال تبدیل شده است، بیان کرد: بیش از ۱۴ هزار برگه آن متعلق به وصیت‌نامه شهدا است که در همگی آن نماز اول وقت، توصیه به وحدت، دفاع از ولایت و استکبارستیزی مورد توجه بوده است. دهه فجر به تعبیر امام راحل، اعجاز بزرگ قرآن است و این فرصت مغتنمی برای ارج نهادن بر ارزش‌های انقلاب است.

وکیلی در ادامه به اهم برنامه‌های کمیته ایثارگران دهه فجر ۹۳ اشاره و بیان کرد: دیدار و سرکشی از جانبازان ۷۰ درصد در سراسر استان، دیدار از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ریال برگزاری بیش از ۱۰۰ یادواره شهدا و برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی ورزشی از جمله برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر است.

وی تاکید کرد: دیدار عمومی مردم با جانبازان در روز‌های ۱۶ بهمن در آسایشگاه‌های جانبازان شهید مطهری و شهید رجایی، عطرافشانی از گلزار شهدا، مزین کردن شهر اصفهان و شهرستان‌ها به تمثال مبارک شهدای دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های مدنظر کمیته ایثارگران دهه فجر است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا