۶ شهید غواص در بهشهر آرام گرفتند

تا شهدا: آیین تشییع و تدفین شش شهيد والامقام و گمنام غواص عملیات کربلای ۴ با حضور مردم و مسئولان ولايتمدار در بهشهر برگزار و شهدای گرانقدر در ۴ نقطه در نظر گرفته شده در پارک ملت، گلزار شهدای بهشت فاطمه، اردوگاه عباس آباد و مهدیه خلیل شهر، خاکسپاری شدند.
از صبح روز جمعه نیروهای ستاد استقبال آماده شدند، تا شهدای گرانقدر غواص را از بيمارستان امام خمینی (ره) بهشهر به سمت پارک ملت تشييع کنند، شهدا به درب ورودی بيمارستان رسيدند و اين جمعيت بی قرار بود که به سمت تابوت شهدا در حرکت بود، موج موج مردم به سمت تابوت ها آمدند و شهدا را بر بالای دستان خود گرفته و در صف‌های بسیار منظم شهید وطن را تشييع و بدرقه کردند.
باوجود گرمای هوای در صبح یک روز تعطیل، مردم بهشهر از آغازين ساعات روز به خيابان ها آمدند تا در تشييع و وداع با دردانه های دست بسته غواصی شرکت کنند که استقلال را برای ما به ارمغان آوردند و برايشان ميزبان خوبی باشند.
وجود اقشار مختلف مردم در اين مراسم، حضور پر رنگ مسئولان و نيروهای امنيتی و انتظامی در کنار خانواده های شهدا و مردم هميشه در صحنه شهرستان بهشهر، موجب شد که اين مراسم با شکوه خاص و ويژه ای برگزار شود و مردم با مشايعت شهدا از بيمارستان امام تا پارک ملت و اقامه نماز در اين مکان، با شهدای خود وداع کنند.
امام جمعه بهشهر در اين مراسم با قدردانی از حضور بی نظير مردم و خلق حماسه ای جديد گفت: شهدا به آحاد جامعه تعلق دارند و امروز با حضورشان بصيرت آفرينی کردند.
حجت الاسلام سيد عربعلی جباری گفت: شهدا حق بزرگی بر ما دارند و وظیفه مردم این است که با اتحاد و وحدت‌رویه و با فرهنگ بالا و بصیرت و خدمت بی‌منت توسط مسئولان، عزت و منزلت شهدا و خانواده هايشان را حفظ کنند تا نظام جمهوری اسلامی ايران با اتحاد و وحدت به انقلاب مهدی (عج) متصل شود.
این شهدای والامقام از کاروان ۱۷۵ شهید غواص عملیات کربلای ۴ هستند که ۳۰ شهید برای تشییع و خاکسپاری به مازندران منتقل شدند و از این تعداد، امروز ۲۳ مرداد ماه ۶ شهيد در بهشهر تشييع و خاکسپاری شدند.
این شهدا، آلاله های خونین بالی هستند که در عملیات کربلای ۴ در زمستان سال ۱۳۶۵ ناجوانمردانه حین اسارت با دستان بسته زنده به گور شدند و به فیض عظیم شهادت نایل آمدند که پیکر پاک و مطهر شان به همراه ۱۷۳ شهید غواص و خط شکن دیگر پس از ۲۹ سال دوری از وطن پیدا شد و از بین ۳۰ نیلوفر خونین بال و غواص، هفت شهید احراز هویت و شناسایی شدند و بقیه آنان همچنان گمنام هستند.
شهيد «حسینعلی بالویی» از بهشهر،  شهيد طلبه «محمدصادق معلمی» از ساری، شهيد «منصور مهدوی نیاکی» و «سیدحسن فاطمی» از آمل، «مسلم رسولی کناری» از فريدونکنار، «غلامرضا اسدی ولی آبادی» از نوشهر، «سیدرضا میرفاضلی هچیرودی» از چالوس هفت شهید غواص و خط‌شکن لشکر ۲۵ کربلای استان مازندران هستند که مورد احراز هویت قرار گرفته‌اند.
به گزارش مهر، شهید «حسینعلی بالویی» فرزند اصغر، متولد سال ۴۹ در بهشهر و اعزامی از استان مازندران است،  این شهید بزرگوار در سال ۶۵ از طریق بسیج استان مازندران اعزام و در عملیات کربلای ۴در منطقه عملیاتی ام الرصاص به فیض شهادت نائل آمد.
هویت ۶شهید دیگر شناسایی شده در مازندران به این شرح است: طلبه شهید «محمدصادق معلمی» فرزند کریم متولد ۱۳۴۷۲۵ شهریور ماه ۱۳۴۶ در ساری است او عضو لشکر ۲۵ کربلا بود و در جریان عملیات کربلای‌ چهار در منطقه ام‌الرصاص، در تاریخ چهارم دی‌ماه ۶۵ به شهادت رسید.
شهید «منصور مهدوی نیاکی» متولد سوم فروردین ۱۳۴۶ است در آمل است. وی از غواصان لشکر ۲۵ کربلا بود و در جریان عملیات کربلای ‌۴ در منطقه ام‌الرصاص، در تاریخ چهارم دی‌ماه ۶۵ براثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.
شهید «سیدحسن فاطمی» از رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا بود و در جریان عملیات کربلای ‌۴ در منطقه ام‌الرصاص، در تاریخ چهارم دی‌ماه ۶۵ براثر اصابت گلوله مستقیم آر. ‌پی. جی۷ به شهادت رسید.
شهید «مسلم رسولی کناری» فرزند حسین ۱۲ مرداد ماه ۴۶ در فریدونکنار است؛ وی از رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا بود و در جریان عملیات کربلای ‌۴ در منطقه ام‌الرصاص، در تاریخ چهارم دی‌ماه ۶۵ به شهادت رسید.
شهید «غلام‌رضا اسدی ولی‌آبادی» فرزند حیدر متولد اول مهرماه ۴۹ در نوشهر است، وی نیز از رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا بود.  شهید «سیدرضا میرفاضلی هچیرودی» فرزند سیدعلی متولد ششم مرداد ۱۳۴۳ در چالوس است، او از رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا بود و در جریان عملیات کربلای ‌۴ در منطقه ام‌الرصاص، در تاریخ چهارم دی‌ماه ۶۵ به شهادت رسید.
* مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا