۳۴ یادواره شهدای دانش‌آموز در شهرستان مریوان برگزار می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ سید فواد حسینی شامگاه یکشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برگزاری یادواره های شهدای دانش آموز در مدارس شهرستان مریوان که با حضور مسئولان این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری ۳۴ یادواره شهدای دانش آموز در سطح مدارس شهری و روستایی این شهرستان برگزار می شود.
وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته و لزوم همکاری و تعامل بین ادارات و سازمان های مسئول در این حوزه یادآور شد: این تعداد یادواره شهدای دانش‌آموزی از ابتدای آبان ماه تا اواخر بهمن ماه سال جاری طبق برنامه از پیش اعلام شده برگزار می شوند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مریوان با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از ارزش و جایگاه شهید نیست، بر ترویج فرهنگ ناب ایثار و شهادت تأکید کرد و گفت: امنیت و آسایش موجود کشور حاصل و نتیجه رشادت و از خود گذشتگی شهدا و  ایثارگران گرانقدر است.
وی از برگزاری آیین های گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از جمله یادواره شهدای دانش‌آموزی به عنوان یک فرصت مغتنم برای قدردانی از آن همه حماسه و ایثار نام برد و تصریح کرد: شهدا با پشت پا زدن به همه ظواهر دنیوی سعادت و سربلندی را برای ملت سرافراز ایران اسلامی به ارمغان آوردند.
حسینی با اشاره به جایگاه شهادت در آموزه های دین مبین اسلام، اظهار داشت: دین مبین اسلام کاملترین دین الهی و جامع ترین دستورالعمل برای زندگی است و شهادت جایگاه بس رفیعی در این دین الهی دارد.
وی از عملکرد و فعالیت دستگاه های فرهنگی در معرفی بیش از پیش اسطوره های ایثار و مقاومت در جامعه انتقاد کرد و ضرورت اهتمام  و توجه ویژه در این حوزه را یادآور شد.
وی در پایان فضای مجازی و کانال های ماهواره ای را یک چالش جدی پیش روی دانش‌آموزان برشمرد و برگزاری یادواره شهدا را به نحوی که در شأن و جایگاه شهدا باشد ضروری دانست و گفت: شهدا سند افتخار و عزت کشور هستند و باید به این عزت و افتخار بالید.
در جریان برگزاری این جلسه هماهنگی همچنین رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مریوان نیز از آمادگی برای همکاری و مشارکت در برگزاری این یادواره های شهدای دانش آموز خبر داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا