یاد غواصان شهید زنده می‌شود

تا شهدا – برنامه «حریر تحریر» از روز سوم ماه مبارک رمضان با حضور شاعران و اهالی فرهنگ و هنر آغاز شده و هشتمین شب این برنامه با عنوان «دریادلان خاموش» با موضوع شهدای غواص و خط شکنان دفاع مقدس در دهمین روز ماه مبارک رمضان همزمان با سالروز رحلت حضرت خدیجه و شب شهادت شهدای هفتم تیر، برگزار می‌شود.
در این برنامه تعدادی از شاعران صاحب نام اشعار خود در تکریم از شهدای دفاع مقدس خصوصا مظلومیت ۱۷۵ شهید غواص و خط شکن عملیات کربلای ۴ را قرائت می‌کنند.
همچنین در بخش پایانی برنامه، محمدهاشم احمدوند همراه با نوای نی به اجرای قطعاتی پیرامون ایثار و شهادت می پردازد.
سید عباس سجادی مدیرعامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران در خصوص برگزاری این برنامه گفت: هدف از برگزاری برنامه حریر تحریر ضرورت توجه به ارزش های معنوی ماه مبارک رمضان خصوصا در اماکن فرهنگی و هنری است. برنامه حریر تحریر در سال گذشته نیز با موفقیت برگزار گردید و استقبال علاقمندان نشان می داد که این ایام فرصت مناسبی برای اجرای برنامه های فاخر فرهنگی خصوصا در حوزه ادبیات است.
سجادی افزود: شب شعر «دریادلان خاموش» در یکی از شب های برنامه حریر تحریر با حضور شاعران نام آشنا برگزار می شود. در این برنامه شاعران و اهالی فرهنگ و هنر همچون سایر اقشار جامعه فرصت پیدا می ‌کنند تا احساسات خالصانه خود را پیرامون مظلومیت و غربت ۱۷۵ غواص شهید و مقام شهدای دفاع مقدس با زبان شعر بیان کنند.
مدیرعامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران همچنین تصریح کرد:اهالی فرهنگ و هنر همواره نسبت به شهدا و قهرمانان تاریخ این سرزمین احساس دین کرده‌اند و با خلق آثاری گرانقدر در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری تلاش داشته اند تا نسبت به مقام شامخ این مردان بزرگ ادای احترام کنند. امیدواریم برنامه دریادلان خاموش نیز گام دیگری در این مسیر باشد.
گفتنی است ویژه برنامه «دریادلان خاموش» عصر روز شنبه ششم تیرماه از ساعت ۱۸ در فرهنگسرای نیاوران آغاز می شود و حضور عموم علاقمندان در این برنامه آزاد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا