اخبار

«یادگاران» به شهید حسن طهرانی‌مقدم پرداخت

به گزارش تا شهدا؛ یادگاران عنوان کتاب‌هایی است که تصویرهایی از سال‌های جنگ را در قالب خاطره‌های بازنویسی شده برای آنها که آن سال‌ها را ندیده‌اند، نشان می‌دهد. این مجموعه راهی است بر سرزمینی نسبتاً بکر میان تاریخ و ادبیات، میان واقعه‌ها و بازگفته‌ها، خواندن‌شان تنها یادآوری است، یادآوری این نکته که آن مردها بوده‌اند و آن واقعه‌ها رخ داده‌اند؛ نه در سال‌ها و جاهای دور، در همین نزدیکی.
در خاطرات صفحه ۹۸ و ۱۰۰ کتاب آمده است: «یک سال بعد از شهادت برایش نامه نوشت: «با عرض سلام و احترام فراوان خدمت حامی عزیزم، حسن طهرانی‌مقدم. از این‌که اینجانب را مورد عنایات مهربانانه خود قرار می‌دهید، کمال تشکر و قدردانی را دارم و در سایه الطاف شما حامی عزیز است که همچنان به زندگی خود با امیدواری و نشاط ادامه داده و می‌توانم نسبت به مسائل و اتفاقاتی که در اطراف خودم بروز می‌دهد، کارایی لازم را داشته باشم. هم‌اکنون با عنایات شما و خداوند متعال و دعاهای مادرم توانستم در دانشگاه امام حسین(ع) تهران تحصیل کرده و راه پیشرفت خود را هموار گردانم.
صحبت آخر این‌که چگونه تشکر کردن را نمی‌دانم ولی این‌که توسط یک نامه می‌توانم با شما رابطه برقرار کنم و تشکر کنم، خدای خود را شکر می‌کنم و امیدوارم که خداوند متعال دعاهای بنده حقیر را واجب بداند و به شما و خانواده محترم‌تان سلامتی و توفیق عطا فرماید. ۹/۷/۹۱».
او نمی‌دانست حسن طهرانی‌مقدمی که کفالت چندین فرزند یتیم از سادات را داشت همان طهرانی‌مقدم، پدر موشکی ایران است.».
بیست و پنجمین کتاب از مجموعه «یادگاران» را روایت فتح با شمارگان دو هزار و ۲۰۰ نسخه در قطع پالتویی، ۱۰۰ صفحه و به بهای ۵۰‌ هزار ریال روانه بازار نشر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا