یادواره ۶۴۰ شهید ارتش در مراغه برگزار شد

تا شهدا؛ یادواره ۶۴۰ شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهرستانهای بناب ،مراغه،ملکان و هشترود با حضور خانواده های شاهد و ایثارگر ، رئیس سازمان امور ایثارگران نزاجا، نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری، فرماندهان نظامی و انتظامی در تالار سرباز پادگان امام رضا(ع)شهرستان مراغه برگزار و ضمن برپایی نمایشگاهی از آثار و وصایای شهدا از خانواده های معظم شاهد وایثارگر تجلیل شد.
سرتیپ دوم حشمت الله ملکیان فرمانده منطقه عملیاتی شمال‌غرب کشور بابیان اینکه مردم ایران هوشیار، دشمن شناس هستند و می‌دانند دشمنان این مرز و بوم هیچ وقت از دشمنی خود دست نکشیده و همیشه با امت ایران اسلامی مشکل دارند. گفت :قوای نظامی جمهوری اسلامی ایران از طرف مردم به مقام معظم رهبری عرض می‌کند که ملت ایران اسلامی با تبعیت از فرامین پیامبر گونه حضرتعالی به هیچ وجه زیر بار ذلت نخواهند رفت و این مهم را در طول سالیان متمادی ، به اثبات رسانده است، زیرا مردم ایران درس آزادگی را از حضرت حسین بن علی (ع) یاد گرفته‌اند.
فرمانده ارشد نظامی شمال‌غرب کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: ایران اسلامی اگر امروز در دنیا عزت و اعتبار دارد به برکت مجاهدت رزمندگان و جانبازان و خون پر برکت شهداست و مردم از این خون‌های پاک، حراست و نگهبانی خواهند کرد.
حجت الاسلام محمد تقی پور محمدی امام جمعه شهرستان ویژه مراغه نیز در این یادواره خاطرنشان کرد: شهدایی که به لقا الله پیوستند کار حسینی انجام دادند و آنهایی که مانده‌اند باید کار زینبی انجام دهند و پیام شهدا را به سایرین برسانند.
حجت الاسلام محمد تقی پور محمدی افزود: اگر ما می‌خواهیم که عزت و ناموسمان را حفظ کنیم باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم، زیرا شهیدان با نثار جان خویش از حریت و آزادگی مردم و کشور دفاع کردند و در این راه به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری گفت: شهیدان احیاگر نور خدا در زمین هستند و مردم باید بدانند که هر نفسی که می‌کشیم به برکت خون شهیدان است و باید قدردان شهدا باشیم و از ارزش‌های آنان دفاع کنیم.
سرتیپ دوم احمد ولی‌نژاد فرمانده پادگان امام رضا(ع) شهرستان مراغه نیز در این جلسه گفت: شهیدان همان کسانی هستند که همچون حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) جان عزیزشان را در طبق اخلاص گذاشته و با نثار جان خویش درخت انقلاب و نظام را آبیاری نمودند، زیرا شهدا در قهقهه مستانه‌شان و در شادی وصالشان عند ربهم یرزقونند.
سرتیپ دوم احمد ولی‌نژاد تصریح کرد: خون سرخ شهدا دشمنان دین و قرآن را رسوا نموده است زیرا خط سرخ شهادت مخصوص مخلصین است که از مرگ هراسی به دل نداشتند و با دادن جان خویش از ارزشها دفاع کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا