اخبار

یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان زنجان برگزار می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ مدیرکل بنیاد استان زنجان با اشاره به برگزاری اولین یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان زنجان گفت: بنیاد شهید امور ایثارگران استان زنجان در طول سالیان گذشته و همچنین امسال یادواره‌های مختلفی را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار کرده است.
وی با بیان اینکه برگزاری یادواره‌ها یکی از مهمترین و موثرترین راه‌ها برای پیوند نسل جوان با شهدا و ایثارگران است، افزود: امسال بالغ بر ۳۰۰ یادواره و مراسم در استان زنجان برگزار شده است.
کاظمی با اشاره به اینکه امسال بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران انجام شده است، ادامه داد: مسئولان بنیاد استان و دیگر ادارات در روزهای مهم تقویم و همچنین سایر روزها با حضور در منازل خانواده‌های شاهد و ایثار با آنان دیدار و گفتگو کرده‌اند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه غیرت در شهدای نوجوان کشورمان به حدی بود که دشمن از تک تکشان ترس سنگینی به دل داشت، اظهار کرد: فرزندان کم سن و سال این مرز و بوم هیچ ترسی از دشمن نداشتند و آنها نیز همچون برادران و پدران خود جایی برای دشمن در خاک پاک میهن نمی‌دیدند.
وی با اشاره به اینکه نوجوان‌ترین شهید دوران دفاع مقدس در استان زنجان ۱۱ ساله بود، اضافه کرد: ۳۱۴ نفر از شهدای نوجوان استان از شهرستان زنجان، ۵۶ نفر از شهرستان خدابنده، ۳۸ نفر از شهرستان ابهر، ۱۳ نفر از شهرستان خرمدره و ۷ نفر نیز از شهرستان ماهنشان به جبهه اعزام شده‌اند.
کاظمی عنوان کرد: در مجموع استان زنجان ۴۲۸ شهید نوجوان را در کارنامه افتخارات خود جای داده است.
کاظمی بیان کرد: در میان کل شهدای نوجوان استان زنجان ۴ نفر شهید نوجوان انقلاب و ۲۴ نفر نیز جزو شهدای سادات استان هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه شهدای کودک و نوجوان بمباران استان ۲۱ نفر هستند، گفت: خردسال‌ترین شهید بمباران شهری نیز ۶ ماهه بوده است.
وی با بیان اینکه هرچه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم کم است، توضیح داد: امیدواریم همه دستگاه‌ها با توجه به توانایی‌ها و ظرفیت‌های موجود خود اقدامات قابل توجهی را انجام دهند.
یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان با عنوان (ستاره‌های بی‌غروب) توسط اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و با مشارکت استانداری، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی، روز دوشنبه ۵ بهمن ماه ۹۴ ساعت ۹:۳۰ در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی زنجان برگزار می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا