یادواره ۴ شهید معلم شاهرود برگزار شد

تا شهدا – ظهر امروز در آستانه اربعین حسینی، یادواره چهار شهید دانش‌آموز واحد پوینده معلم بسیج دانش‌آموزی حوزه ایمان با حضور دانش‌آموزان و فرهنگیان و مسئولان آموزش و پرورش و سپاه و بسیج دانش‌آموزی شاهرود و خانواده معظم شهدا و اولیای دانش‌آموزان در نمازخانه دبیرستان دوره اول معلم شاهرود برگزار شد.

در این یادواره که به یاد شهیدان دانش‌آموز اسماعیل رجبی، علی‌اکبر حیدری، ابوالقاسم رجب‌زادگی و محمود جلالی برگزار شد، گروه ربیع‌القلوب واحد مقاومت بسیج به اجرای تواشیح در وصف ولایت و امام عصر(عج) پرداخته و مصطفی اویس قرنی به مرثیه‌خوانی در رثای شهدا و اربعین حسینی پرداخت.

محمدرضا قاسمی، از رزمندگان دوران دفاع مقدس و راوی مجمع راویان ایثار شاهرود در سخنانی در جمع دانش‌آموزان با بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان کرد: برگزاری یادواره شهدا برای این است تا تلنگری برای ما باشد تا مسیر را تغییر نداده و در راه مستقیم شهدا قدم برداریم.

وی افزود: شهدا با بصیرت و علم به زمان و معرفت و بینش و تبعیت از ولایت توانستند هشت سال دفاع مقدس را اداره کنند و فرهنگ و تفکری ناب برای امروز و آینده انقلاب اسلامی ترسیم کنند.

قاسمی با اشاره به سخنی از رهبر انقلاب اظهار کرد: رهبری در بیانی می‌فرمایند «امروز فرصتی است که همه با شهیدان تجدید خاطره کنند و از آنها از صمیم قلب قدردانی کنند ».

وی تصریح کرد: حضور در محفل شهدا لیاقت می‌خواهد که امروز نصیب ما شده است و باید قدر این زمان را بدانیم چراکه عمر مانند باد در گذر است و باید از آن استفاده کنیم و شهدا از این فرصت بسیار خوب استفاده کردند.

راوی دوران دفاع مقدس اظهار کرد: شما دانش آموزان باید به سیره و روش شهدا اقتدا کنید و با بهره‌گیری از آن بتوانید راه روشن انقلاب اسلامی را ادامه دهید.

وی تاکید کرد: امروز دشمن به دنبال عقب نگه داشتن ما از علم و فناوری است؛ چراکه نمی‌خواهد انقلاب اسلامی قدرتمند شود؛ اما آنها نمی‌دانند که امام راحل وقتی شعار نه غربی و نه شرقی را مطرح کرد وابستگی ما را از آنها جدا و اتکا را به داخل معطوف کرد.

در ادامه این یادواره، محمد یحیایی جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس نیز خاطراتی از دوران دفاع مقدس و رشادت رزمندگان بیان کرد.

منبع : فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا