اخبار

یادواره ۲۹۰ شهید عملیات کربلای ۴ و ۵ در اردبیل برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ همزمان با سالروز آغاز عملیات غرور آفرین کربلای ۵ یادواره ۲۷۲ شهید عملیات های ۴ و ۵ و ۱۴ شهید والامقام محله عالی قاپو اردبیل با محوریت شهید داور یسری شهید شاخص بسیج مهندسین صنعتی کشور روز چهارشنبه ۲۳ دیماه ۹۴ با حضور رزمندگان و یشکسوتان دوران دفاع مقدس، خانواده های معظم شهدا و  آیت اله عاملی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار  ، فرماندار ، مدیرکل بنیاد و سایر مسئولان اداری و نظامی در مسجد عالی قاپو این شهر برگزار شد.
در این مراسم سردار بابا زاده فرمانده سپاه استان اردبیل ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا گفت: اردبیل در عملیات پر افتخار کربلای پنج بیشترین شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است و تجلیل و زنده نگه داشتن راه و یاد شهدا وظیفه همه ماست.
سردار علی اکبر پور جمشیدیان فرمانده و پیشکسوت دوران دفاع مقدس نیز ضمن بیان خاطراتی از دوران دفاع و مبارزه با دشمنان در طول هشت سال افزود: عملیات کربلای پنج از مهمترین عملیات های هشت سال جنگ تحمیلی است که با پیروزی ما در این عملیات، مواضع دشمن در جنگ تغییر یافت و بیشتر به قدرت و توانایی نیروهای اسلام پی برد.
وی با تبیین ابعاد مختلف عملیات های کربلای چهار و پنج افزود: رشادت ها و حماسه آفرینی رزمندگان بویژه سرداران و فرماندهان حاضر در این عملیاتها را غیر قابل توصیف است و  بیان ایثارگری های شهدای این استان چون داور یسری و بنامعلی محمدزاده که در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسیدند انسان را به وجد می آورد و بیشتر به خود می بالیم.
در این مراسم ضمن خاطره گوی و مداحی از کتاب "سی‌امین سکانس مرد" زندگی نامه فرمانده شهید داور یسری رونمایی شد و همزمان نمایشگاه فرهنگی با هدف توصیف رشادت های شهیدان در عملیات های کربلای چهار و پنج در موزه خطایی اردبیل گشایش یافت.
سرودن شعر توسط کلامی زنجانی شاعر بلند آوازه کشور و مداحی سلیم موذن زاده اردبیلی مداح حنجره طلائی و افتخار عالم مداحی از بخش های این یادواره بود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا