اخبار

یادواره ۲۷۵ شهید فصل پاییز اردبیل یوم شهادت امام رضا (ع) برگزار می‌شود

تا شهدا؛ جواد زنجانی صبح امروز در جلسه شورای مشورتی ایثارگران در اردبیل اظهار کرد: همزمان با آخرین روز ماه صفر شنبه ۲۱ آذر ماه همزمان با یوم شهادت امام رضا (ع) و از ساعت ۱۰ صبح یادواره شهدای فصل پاییز اردبیل در مسجد سرچشمه اردبیل برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه این یادواره با شکوه تمام و با حضور اقشار مختلف مردم و دعوت از سخنرانان کشوری برگزار خواهد شد، افزود: این کمترین کاری است که ما می‌توانیم در پاسداشت و صیانت از فرهنگ ایثار و شهادت انجام داده و بستر پویایی ارزشی این فرهنگ ناب را در جامعه اسلامی که می‌تواند نقطه قوت و توجه بیشتر باشد، فراهم آوریم.
فرماندار اردبیل یادآور شد: به صورت فصلی و در قالب قشرهای مختلف یادواره‌های شهدا در طول سال برگزار می‌شود و هدف اصلی از برگزاری چنین آیین‌های معنوی در کنار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم و احترام به خانواده‌های شهدا است که همه وظیفه داریم رسیدگی مشکلات این خانواده‌ها را در راس کارها و امور خودمان قرار دهیم.
زنجانی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران از جهات مختلف مورد تهدید و هجمه قرار گرفته است،‌ عنوان کرد: اگر به اصل این هجمه‌ها توجه کنیم آنها از واقعیت فرهنگ ایثار و شهادت ما در هراس و واهمه هستند و به هیچ‌وجه نمی‌خواهند ما روی اصول و اعتقاداتمان پافشاری کرده و یا بر تداوم و تقویت آنها اصراری داشته باشیم.
این مسئول گفت: در برابر همه این بدخواهی‌ها جمهوری اسلامی ایران امروز با تجربه گران‌سنگ و دستاورد عظیم ۳۶ ساله خود در خط مقدم مقاومت و ایستادگی قرار داده و حتی این شیوه برای دیگر کشورهای منطقه نیز به الگوی بی‌نظیر تبدیل شده است.
رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل ادامه داد: امروز کشورمان بیش از هر زمان دیگر نیازمند حفظ و ارتقای ارزش‌های دینی و اسلامی است و در تداوم فرهنگ اصیل ارزشی و اعتقادی قطعا هیچ وقت از توان و اراده خود کم نگذاشته بلکه روز به روز بر ظرفیت و اراده ارزشی خود می‌افزاید.
زنجانی تصریح کرد: ما بر این باوریم برگزاری یادواره‌های شهدا نه تنها تحکیم فرهنگ اعتقادی و ارزشی است بلکه حرکت خودجوش مردمی است که در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت می‌تواند نقطه باعظمت و تحول‌‌آفرین باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا