یادواره ۱۷۵ شهید غواص درساوه برگزارشد

به گزارش تا شهدا؛ این یادواره صبح امروز ۹ آذرماه ۹۴ باحضور خانواده‎های شاهد و ایثارگر، دانشجویان، مسئولان و مردم ساوه برگزارشد.
حجت‌الاسلام حسین رضازاده سخنران این مراسم شهدا را انسان‌هایی پاک و آزاده دانست و گفت: شهدای غواص با ایثار جان خود، آزادگی‌شان را بادستانی بسته به دنیا نشان دادند.
این استاد حوزه ودانشگاه درادامه افزود: دربحث جنگ عده‌ای جنگ را ساختند وعده‌ای را هم جنگ ساخت، درجنگ کارها برای خدا بود وهمه کارها به خوبی انجام می‌شد وشهدا افراد باروحیه قوی بودند که جامعه رامتحول کردند، جنگ ما را آبدیده کرد به تعبیر حضرت امام خمینی ما "جنگ را تبدیل به گنج کردیم".
وی به جایگاه والای شهیدان درآیات قرآن اشاره کرد و گفت: ملت و مسئولان باید همواره پاسدار و حافظ خون شهیدان انقلاب باشند.
حجت‌الاسلام رضازاده مراسم تشییع شهدای غواص را درتاریخ کشورمان به یادماندنی عنوان کرد و گفت: بازگشت این دلاوران ،فرهنگ ایثار و شهادت و مبارزه با ظالمان را برای ملت ایران اسلامی باردیگر زنده کرد.
رئیس بنیاد ساوه نیز بااشاره به ویژگی‌های عملیات کربلای ۴ بیان کرد: بعد معنوی این عملیات ازبرجستگی ویژه‌ای برخوردار است که شهدای غواص این مهم را رقم زدند.
سیدمصطفی کشفی مهمترین پیام شهدا را اقامه ارزش‌های اسلامی درجامعه عنوان کرد و گفت: شهدا به ما آموختند که هرگز از اصول خودمان عقب نشینی نکنیم و برای دفاع از حریم ولایت و ارزش‌ها در صحنه بمانیم.
وی افزود: شهدای غواص با مظلومیت تمام به شهادت رسیدند و مراسم وداع و تشییع پیکر این عزیزان، بسیار باشکوه و باعظمت برگزار شد.
سرودسرایی توسط خانم مریم سهرابی شاعر جوان دروصف شهدا و دفاع مقدس از دیگر برنامه های این مراسم بود.
گفتنی است شهید حیدر کافی‌طباخی ازشهدای غواص این شهرستان است، وی سه بار به جبهه اعزام و دوره غواصی را هم درجبهه دیده بود، شهید کافی‌طباخی متولد ۱۳۴۹ بود و سال ۱۳۶۵ درعملیات کربلای ۴ شهید شد و بعداز ۱۰ سال مفقودالاثر بودن، پیکر مطهرش درسال ۱۳۷۵ درامامزاده سیدعلی‌اصغر(ع) ساوه به خاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا