یادواره ۱۷۴۰ شهید دانش آموز مازندران برگزار می‌شود

تا شهدا: اصغر قلیان اظهار داشت: هفتم تا سیزدهم آبان ماه هر ساله به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره  شهید نوجوان حسین فهمیده هفته بسیج دانش آموزی نامیده شد.
وی افزود: دانش آموزان بسیجی سرمایه‌های نظام هستند که مهم‌ترین رسالت آنها، حفاظت از دستاوردهای انقلاب در ابعاد سیاسی، فرهنگی  و اجتماعی است.
رئیس سازمان دانش آموزی سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه توسعه و تعمیق تفکر بسیجی یکی از اهداف این سازمان است، تصریح کرد: طبق فرمایش امام خمینی(ره)، بسیج لشکر مخلص خدا بوده و امروز منش بسیجی حرکتی روشنگرانه، هدایتگرانه، منطقی و هدفمند بوده که با انقلاب اسلامی هم جهت و گره ‌خورده بوده و سرنوشت این دو از یکدیگر جدایی‌ناپذیر است.
قلیان تصیح کرد: امام راحل فرمودند سرنوشت نظام به میزان حضور، صلابت و سلامت بسیج بستگی دارد بدین لحاظ هدف و آرمان بسیج را حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمردند.
وی بیان داشت: دانش آموزان بسیجی منطبق بر الگوی فاطمی وعلوی، معرفی آنان به منظور هدایت جامعه دانش آموزی در راستای اهداف عالی نظام و هدایت و به‌کارگیری توان و قابلیت‌های دانش آموزان در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی سازندگی و امدادی و نهادینه کردن فرهنگ بسیجی از دیگر رسالت‌های این سازمان است.
قلیان گفت: برگزاری کوهپیمایی دانش آموزان پیشگام، نواختن زنگ ایثار و شجاعت در مدارس استان، دیدار دانش‌آموزان بسیجی با ائمه جمعه، برگزاری نشست بصیرتی با فرماندهان واحدهای مقاومت، هم‌اندیشی نخبگان علمی، هنری و ورزشی با استاندار و فرمانداران و تجلیل از آنها از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته است.
وی گفت: برگزاری حلقه‌های صالحین ، اجرای برنامه پدافند غیرعامل در مدارس، مسابقات رهروان شهدای دانش آموز ویژه پویندگان پسر از دیگر برنامه‌های هفته بسیج دانش آموزی در استان است.
قلیان بیان کرد: مهم‌ترین برنامه این سازمان، حضور سازمان یافته دانش آموزان در راهپیمایی روز ۱۳ آبان  روز مبارزه با استکبار جهانی بوده که در این روز مسابقات نقاشی ویژه امیدان (دانش آموزان مقطع ابتدایی) با موضوع مرگ بر آمریکا  در مسیر راهپیمایی برگزار می‌شود.
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی مازندران افزود: در این هفته یادواره شهدای هزار و ۷۱۰ شهید دانش آموز مازندران برگزار می‌شود.
* تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا