یادواره ۱۵۶ شهید دانش‌آموز و دانشجو استان قزوین برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ مراسم یادواره ۱۵۶ شهید دانش‌آموز و دانشجو  آبان و آذرماه قزوین مربوط به عملیات‌های محرم، والفجر۴، نصر۸، نصر۹، طریق‌القدس و مطلع‌الفجر شامگاه پنجشنبه با حضور سید مرتضی حسینی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و مدیران و مسئولان استانی در حسینیه امامزاده حسین(ع) برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن موسوی‌موینی امام جمعه شهر محمدیه، مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی و همچنین آحاد مردم حضور داشتند.
هم‌زمان با این یادواره، یاد ۱۶۷ نفر از والدین شهدا که در دو ماه آبان و آذرماه سال‌های گذشته دار فانی را وداع گفته و به فرزندان شهیدشان پیوسته‌اند نیز گرامی داشته شد.
مراسم تشییع تقی نوری‌فرد پدر بزرگوار دو شهید محمود و احمد نوری‌فرد روز گذشته در قزوین برگزار شد که مراسم سوم این پدر بزرگوار نیز روز جمعه ۱۵ آبان ماه در  مسجد محمد رسول‌الله(ص) بلوار شمالی قزوین برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام موسوی‌موینی امام جمعه شهر محمدیه در این مراسم اظهار داشت: یاد شهیدان را می‌توان با برگزاری این گونه مراسم‌ها زنده نگه‌داشته و اهداف قیام، یاد و خاطره این بزرگوارن را به مردم و به ویژه نسل جوان منتقل کرد.
امام جمعه شهر محمدیه با اشاره به اینکه رسیدن به درجه رفیع شهادت دارای مقام و منزلت بالایی است، اظهار کرد: با استناد به سوره احزاب و فرمایشات پیامبر اکرم(ص) مؤمنی به درجه شهادت نائل شده که واژه شهادت را شناخته و درک کرده باشد.
موسوی‌موینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با توافقات هسته‌ای، گفت: مذاکره ایران با آمریکا امکان پذیر نبوده و نزاع ایران و آمریکا هم‌چنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: بنا بر فرمایشات پیامبر اکرم(ص) ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان ایستادگی برای حفاظت و صیانت از قرآن و اسلام است که اجری برابر با یک ماه روزه و نماز و عبادت اول وقت دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا