یادواره ۱۱۰۰ شهید شهرستان کازرون برگزار می گردد

تا شهدا – به مناسبت سالروز عملیات کربلای ۴ و «روز کازرون» یادواره ۱۱۰۰ شهید شهرستان کازرون، پنج شنبه، چهارم دی ماه ساعت ۱۵ در مصلی نماز جمعه کازرون برگزار می شود.
گفتنی است در این مراسم که با حضور خانواده معظم شهدا، اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار خواهد شد، سردار دکتر غلامحسین غیب پرور، فرماند سپاه فجر استان فارس به سخنرانی خواهد پرداخت.
لازم به ذکر است در جریان عملیات کربلای چهار، ۷۸ نفر از رزمندگان کازرونی در کمتر از یک روز به درجه رفیع شهادت نائل شده اند که این روز به عنوان «روز کازرون» نامگذاری شده است.

سرهنگ شرفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کازرون : هیچ کس برای مزین کردن نام کازرون مستحق تر و بزرگ تر از شهدا نیست
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون با اشاره به سالروز عملیات کربلای ۴ در سال ۶۵ و نقش رزمندگان کازرون در آن عملیات گفت: در عملیلت کربلای ۴ و تاریخ چهارم دی ماه ۶۵،تعداد ۷۸ نفر از رزمندگان کازرون ظرف مدت ۸ ساعت یعنی کمتر از یک روز به شهادت رسیده اند و اکثر آن ها مفقودالأثر هستند که این در تاریخ کازرون بی سابقه است.
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: شهرستان کازرون دارای ظرفیت ها، داشته ها و دارای سابقه طولانی و شخصیت های فرهنگی ادبی و هنری است که از جمله آن ها می توان به شیخ ابواسحاق کازرونی، شیخ عبدا… بلیانی، شیخ امین الدین، علامه جلال الدین محمد دوانی، علامه قطب الدین کازرونی، ناصر دیوان کازرونی، استاد نصراله مردانی، استاد علی دوانی و … و انتصاب حضرت سلمان به کازرون، آثار تاریخی و باستانی، طبیعت سرسبز و … اشاره کرد ولی آن چه امروز باعث بقای نام ایران در جهان و به تبع آن نام شهرستان کازرون شده است، شهادت مظلومانه رزمندگان ما است که شجاعانه در مقابل جهان استکبار ایستاده اند و با خون خود باعث قوام و اقتدار ایران شدند.
سرهنگ شرفی با بیان اینکه هیچ کس برای مزین کردن نام کازرون مستحق تر و بزرگ تر از شهدا نیست، عنوان کرد: روز چهارم دی ماه یعنی روزی که ۷۸ نفر از رزمندگان کازرونی در عملیات کربلای ۴ سال ۶۵ به شهادت رسیدند را با تأیید شورای فرهنگی به عنوان «روز کازرون» به سپاه و سازمان بسیج پیشنهاد داده ایم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کازرون در پایان این گفتگو گفت: خانواده معظم شهدا ،دانشگاه، بسیجیان و همه کسانی که دل در گرو انقلاب دارند و قدردان شهدا هستند از مسئولان به ویژه نماینده محترم و نماینده ولی فقیه در شهرستان این انتظار را دارند که تلاش نمایند این روز در تقویم ملی ثبت گردد تا همه ایرانی ها بدانند که کازرونی ها چ قدر ملت قدرشناسی هستند وچه اندازه برای شهدا ارزش قائل اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا