اخبار

یادواره ۱۱۰ شهید راز و جرگلان برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام والمسلمین محمودی امام جمعه ورامین از یادگاران قیام ۱۵خرداد ۴۲ در این مراسم، گفت: قرآن کریم مسلمانان را به عنوان الگو، اسوه و فرهنگ معرفی کرده است و ما مسلمانان فرهنگ و الگوی متعالی داریم و نباید از بیگانگان الگو بگیریم .

وی با اشاره به اینکه دشمنان می خواهند ما را از فرهنگ و هویتمان دور کنند، گفت: الگوی اصلی اسلام و مسلمانان، قرآن، پیامبر اکرم و اولیا هستند و اولین و مهم ترین پیام ۱۱۰شهید این شهرستان این است که مسلمان هستیم و باید بدانیم که در چه کشوری و با چه فرهنگی بزرگ شده ایم و فرهنگ و الگویمان چیست .

حجت الاسلام والمسلمین محمودی خاطر نشان کرد: پیامبر اکرم(ص)، الگو و اسوه مسلمانان است و چیزی که مکتب پیامبر(ص) را فراگیر و حقیقتی که دنیا را تشنه اسلام ناب محمدی (ص) کرد، اخلاق، رفتار، سیره و ارزش های مکتب پیامبر اکرم (ص) است که در سراسر دنیا اذهان همه را متوجه این مکتب و رفتار نورانی کرد .

حجت الاسلام محمودی با تأکید براین که اگر جهان اسلام در راه پیامبر(ص) و مکتب انسان سازش ثابت قدم بماند ، روز به روز برعزتش افزوده می شود، گفت: مکتب اسلام، انسان ها را از جاهلیت نجات داد و فرهنگ های منسوخ برده داری، تبعیض نژادی، زنده به گور کردن دختران، قتل و غارت و جنایات را درجامعه ریشه کن کرد و تعالیم پیامبر اسلام سراسر جهان را فراگرفت .

وی با اشاره به اینکه حرکت پیامبر اسلام(ص) نقطه آغاز و شروع یک حرکت نورانی است، گفت: برای بشریت، مقصد، ظهور منجی عالم بشریت است، کسی که خواهد آمد و عدالت را در سراسر عالم حاکم خواهد کرد .

حجت الاسلام محمودی افزود: انقلاب اسلامی، حرکت امام راحل و راه ۱۱۰شهید شهرستان، زمینه ساز این حرکت است که امام راحل با حرکت انقلابی خود حتی قبل از قیام ۱۵خرداد زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند ولی دشمنان همواره با تحمیل کردن هشت سال جنگ انواع کودتاها و ترورشخصیت های انقلابی می خواستند ضرباتی به نظام اسلامی وارد کنند ولی به برکت خون شهدا و ایثارگری ایثارگران و مردان غیرتمند ایران و رهبری پیامبرگونه امام راحل تمام قومیت های ایرانی با مذاهب مختلف نگذاشتند دشمن متجاوز یک وجب از خاک ما را تصاحب کند .

وی افزود: علیرغم اینکه استکبار جهانی با همدستی کشورهای هم سوی خود به صدام کمک کردند ولی به خواست خدا نتوانستند کاری انجام دهند و پیروزی نصیب مردم ایران شد و این همان پیام عاشورای امام حسین(ع) و تسلیم نشدن در برابر استکبار جهانی و ظلم و ستم بود .

امام جمعه ورامین  با بیان این مطلب که در مذاکرات سیاسی جایی که به تشخیص مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مصلحت باشد، برای منافع ملت و کشور مذاکره می کنیم، گفت: در مقابل کفر و ظلم تسلیم نمی شویم . استکبار جهانی هنوز هم دست از سر ما برنداشته و همواره به دنبال ایجاد مشکلاتی برای جمهوری اسلامی است و باید مذاکره با آمریکا در چارچوب عزت و افتخارنظام اسلامی باشد . شهدا با خون و عمل خود استکبارستیزی را به ما یادآوری و آموختند.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام نوروزی امام جمعه شهرستان راز و جرگلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک ولادت با سعادت پیامبر رحمت(ص)، گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و ما باید تلاش کنیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه نهادینه کنیم .

وی با بیان اینکه برنامه های متعدد فرهنگی از جمله برپایی یادواره شهدا در راستای ایجاد فرهنگ شهادت و تقویت روحیه شهادت و ایثار برگزار می شود ، خاطر نشان کرد : بایستی جوانان و نوجوانان را با این فرهنگ، اهداف و آرمان های شهدا و امام شهدا بیشتر آشناکنیم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا