یادواره ۱۰ شهدا محله اوغان گالیکش برگزار شد

تا شهدا – حاج صادق روشنی جانباز شیمیایی هشت سال دفاع مقدس در یادواره شهدای محله اوغان گفت: روایت راویان تنها یک خاطره نیست، واقعیت زندگی کسانی است که زمانی اتفاق افتاده است.

این راوی دفاع مقدس با اشاره به اینکه ما نام امام حسین(ع) را می‌بریم ولی سیره ایشان در زندگی ما پایدار نیست افزود: رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس حریم ولایت و راه امام حسین (ع) را شناخته بودند و شهید شدند تا ما پرچم سبز شهادت را بشناسیم و اگر این‌گونه شود شرف، سعادت و آخرت را خواهیم شناخت.

‌این جانباز شیمیایی گفت: امروز همه به شهدا نيازمندند چرا كه آنها در محضر خدا حاضرند و در سخت‌ترین لحظات توانستند به خداشناسي برسند.

وی تأکید کرد: جوانان ما امروز بايد از آرمان‌های شهدا پرچم‌داری كرده و ببينند شهدا چگونه به اين مقام دست يافتند.

روشنی خاطرنشان كرد: شهدا آمده‌اند بگويند شما جوانان بزرگید، چرا كه همه عالم به‌پای انسان كامل اوج می‌گیرد و بالا مي رود.

وي افزود: انسان اگر درك بالا داشته باشد خداوند او را اوج می‌دهد شهداي ما این‌گونه رها و آزادشده‌اند به‌طوری كه امروز جسمشان در مقابل ما اما روحشان بر تاريخ مسلط است.

روشنی در ادامه گفت: انسان اگر از ديدگاه مادي بيرون آيد، خواهد ديد كه چگونه روح شهدا بر جوانان مسلط شده و آن‌ها را هدايت كرده و با خود بالا می‌برد.

وي، از جوانان خواست تا بامطالعه وصیت‌نامه شهدا تمام معارف آن را به عمل تبديل كنند.

وی همچنین جوانان در انس بیشتر با قرآن به‌جای استفاده بی‌رویه از موبایل و ماهواره و… توصیه کرد و افزود: در این زمان شرایط بسیار خوبی فراهم است اما متأسفانه کوتاهی می‌کنیم و از آن فاصله می‌گیریم.

در ادامه مراسم نیز محمد زمان گلدسته از شعرای آیینی استان گلستان نیز در این مراسم به سرودن اشعاری در وصف شهدا و واقعه کربلا داشت.

در این مراسم به با قرائت قرآن و نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی نیز همراه بود در پایان از مهمانان با صرف شام پذیرایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا