اخبار

یادواره ۳۶ شهید عملیات‌های محرم، طریق القدس و والفجر برگزار شد

تا شهدا؛ در این یادواره که باحضور مسئولین شهرستان ،خانواده های شهدا و جمع کثیری از مردم شهید پرور زواره برگزار شد، از رشادتها ودلاورمردیهای این شهدا تجلیل شد.
امام جمعه زواره دراین یادواره گفت : تقابل بین جبهه حق و باطل از ابتدای تاریخ تا کنون وجود داشته و در زیارت اربعین بخوبی نمایان است و تا روز رستاخیز ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام عسگری؛ امام جمعه زواره دنیا پرستی و توجه به مال و ریاست،کشتن بی گناهان،اهل نفاق و ستیز بودن را از ویژگی های جبهه باطل برشمرد و افزود:در زیارت اربعین به این شاخصه ها اشاره شده است و ۲۰میلیون زائری که برای شرکت در مراسم اربعین با پای پیاده به سمت کربلا حرکت می کنند نماد جبهه حق هستند.
وی در ادامه به شکل گیری جاهلیت جدید و مدرن اشاره کرد و گفت محور پیدایش این جاهلیت دوری از امامت و ولایت است.
امام جمعه زواره با بیان اینکه اگر از رهبری و ولایت دوری کنیم دچار جاهلیت خواهیم شد تصریح کرد: استکبار تمام توان خود را برای دور کردن مردم از رهبری و ولایت به کار گرفته است که باید با افزایش آگاهی و بصیرت مردماین توطئه ها خنثی شود و همانگونه که اکثر شهدا در وصیت نامه هاشان به حمایت از رهبری و ولایت فقیه اشاره نموده اند باید ادامه دهنده راه این شهدا باشیم.
وی افزود: شهدا با ایثارگری وازخودگذشتگی از میهن اسلامی دفاع کردند.
عسگری انتقال فرهنگ والای شهدای والامقام را به نسل‌های آینده ضروری دانست و گفت: لازم است نسل‌های آینده با دلاورمردیها و رشادت‌های رزمندگان آشنا شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا