اخبار

یادواره ۲۲۰۰ شهید شهرستان رشت برگزار می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ در دومین جلسه کار گروه فضاسازی برگزاری کنگره ۸۰۰۰ شهید گیلان دکتر سیدمحمدعلی ثابت‌قدم شهردار شهر رشت گفت: از افتخارات گیلان و به خصوص شهر رشت داشتن شهدایی است که طی پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس جان خود را تقدیم این مرز و بوم کردند.
وی افزود: معتقدیم که شهدا چراغ‌های روشن مسیر تداوم انقلاب هستند و باید همیشه روشن بمانند لذا با عنایت ویژه شهدا قطعاً این کنگره جزو ماندگارترین یادمان‌ های شهدا خواهد بود، زیرا با عشق و اخلاص همراه است و شهرداری رشت با تمام توان خود، آنچه که در شان و مقام شهدای شهرمان است را در جهت آماده‌سازی فضای شهری برای این کنگره به کار می گیرد.
وی اظهار کرد:استفاده از تمام فضاهای تبلیغاتی اعم از مبادی ورود و خروج شهر، استفاده از بیلبوردها، نصب سردیس شهدا در میادین شهر، نورپردازی در مقابل سپاه قدس گیلان و اجرای نمایش خیابانی،نامگذاری معابر شهری با اسامی مبارک شهدا و … با محوریت کنگره از اقداماتی است که شهرداری برای برگزاری این برنامه بزرگ که برای نخستین بار در استان انجام می‌شود تدارک دیده است.
دکتر ثابت قدم در این جلسه از همه مسئولین سازمان ها خواست کمک کنند تا این شهر بتواند میزبان خوبی برای میهمانان شهدای این استان و شهر باشد.
سرهنگ دو هندو فرمانده سپاه رشت نیز در این جلسه امنیت و آسایش حاکم در کشور را به برکت خون شهدا خواند و بیان کرد: اردیبهشت ماه سال ۹۵ نخستین کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان برگزار می‌شود.
وی از برگزاری یادواره ۲۲۰۰ شهید شهرستان رشت در ۱۹ بهمن ماه خبر داد و گفت:دشمن از وحدت، اتحاد، فضای جبهه و شهادت خوف دارد و باید این فضا را در جامعه پررنگ‌تر کنیم و ایجاد فرهنگ شهید و شهادت در جامعه اسلحه‌ای قوی است که تنگ‌نظران و دشمنان انقلاب از آن هراس دارند.
سرهنگ دوهندو در این جلسه از همکاری شهرداری رشت تقدیر و تشکر کرد و گفت:اقدامات موثری برای فضاسازی در شهر رشت برای برگزاری کنگره ۸ توسط شهردار انجام شده است که جای بسی خوشحالی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا