یادواره ۱۷ هزار شهید ترور کشور در لرستان برگزار شد

تا شهدا؛ یادواره ۱۷ هزار شهید ترور کشور شامگاه یک‌شنبه، دهم آبان‌ماه در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه  دانشگاه لرستان برگزار شد.
در این یادوراه شهدای ترور، کبری حافظی، همسر شهید زنده سید نورخدا موسوی گفت: ترور یعنی کشتار مردم بی‌گناه که حتی ممکن است نظامی هم نباشند و خون‌شان به ناحق ریخته می‌شود.
وی به نحوه مجروح شدن شهید زنده سید نورخدا موسوی اشاره کرد و افزود: در آن زمان ریگی به همراه گروهی آمده بودند تا در پنجاه نقطه از کشورمان عملیات تروریستی انجام دهند که رزمندگان ما با آن‌ها درگیر شدند و طی آن چهار نفر از رزمندگان اسلام شهید شدند و سید نورخدا موسوی هم به‌عنوان شهید زنده در آن زمان مجروح شدند.
همسر شهید زنده سید نورخدا موسوی با اشاره به این‌که بسیاری از مردم ایران به عیادت سیدنورخدا می‌آیند، اضافه کرد: یکی از شهدای حرم به نام عبدالله باقری، سال گذشته به منزل ما آمد و چفیه خود را روی بدن سیدنورخدا تبرک کرد و زمانی‌که خبر شهادت ایشان را شنیدم با خود گفتم که شاید در آن زمات، عبدالله باقری در منزل ما آرزوی شهادت کرده است.
وی با اشاره به این‌که پیام شهدا این است که ما باید قدردان ولایت، امنیت و دین‌مان باشیم، عنوان کرد: امروز اقتدار کشور ما به برکت خون شهدا است و ما هیچ‌گاه نباید رهبر معظم انقلاب را تنها بگذاریم.
برادر شهید فرشاد شفیع‌پور نیز گفت: شهید شفیع‌پور در هنگام شهادت به همراه سردار شوشتری جهت سازندگی مناطق محروم و خدمت‌رسانی به مردم رفته بودند که به فیض شهادت رسیدند.
وی با بیان این‌که شهدا به هدف والای خود رسیدند، ادامه داد: هدف شهدا سربلندی ملت ایران بود و خواسته آن‌ها از ما این است که پاک زندگی کنیم.
* ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا