اخبار

یادواره ۱۵ شهید هنرمند شهرستان مشگین‌شهر ۱۴ دی ماه در این شهرستان برگزار می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ عظیم دشتی عصر امروز در جلسه هماهنگی یادواره ۱۵ شهید هنرمند شهرستان مشگین‌شهر در اردبیل اظهار داشت: با توجه به مقام و جایگاه رفیع شهیدان هنرمند در استان همزمان با ۱۴ دی ماه سال جاری یادواره ۱۵ شهید هنرمند شهرستان مشگین‌شهر در این شهرستان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به جایگاه و مقام والای شهدیان در بین مردم افزود: مقام و جایگاه شهدا آنقدر رفیع و بلندمرتبه است و ما باید تمام سعی خود را برای قدردانی از جان‌نثاری‌ها و فداکاری‌های این شهیدان و نیز تکریم و تبیین جایگاه والای این شهیدان تمام تلاش خود را به کار بگیریم.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل بیان کرد: در جهت تکریم از خانواده‌های معظم شهدا و معرفی هنرمندان شهید به عنوان اسوه و الگو برای جوانان وهنرمندان چهارمین یادواره ۱۵ شهید هنرمند مشگین‌شهر در چهاردهم دی ماه سال جاری برگزار می شود که هدف ما از برگزاری این یادواره‌ها شناساندن ارزش و جایگاه والای ایثار، شهادت، فداکاری و بصیرت به نسل امروزی است.
دشتی ترویج فرهنگ ایثار, جهاد و شهادت را  سدی مستحکم در مقابل جنگ نرم دشمنان عنوان کرد و گفت: شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس از اعتقادات و باورهای دینی مردم ایران دفاع کردند و امروز همین اعتقادات و باورها مورد هجمه دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی قرار گرفته است که حفاظت و نگهبانی از این ارزش‌ها وظیفه همگان است و با پیروی از راه این شهدای والامقام می‌توان در مقابل این هجمه‌های دشمنان ایستادگی کرد.
وی با تاکید بر اینکه شهدای انقلاب اسلامی علمداران بصیرت و آگاهی در کشور هستند، افزود: اگر نگاهی به وصیت‌نامه‌ها و زندگی‌نامه‌های شهدا داشته باشیم با شفافیت هرچه تمام‌تر خواهیم دید که این قافله علمداران بصیرت و سربازان گوش به فرمان ولایت بودند و هیچ لغزشی در این راه نداشته و تا پای جان در راه تعالی اهداف بلند انقلاب ایستادند.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل تصریح کرد: برپایی مراسم‌ها و محافل با نام شهدا فقط وظیفه یک سازمان خاص نیست بلکه همه کسانی که به برکت خون شهدا در امنیت و آسایش به سر می‌برند باید در گرامیداشت  یاد و خاطره شهدا مشارکت داشته باشند که در این راستا رسالت سازمان‌های فرهنگی و هنری بسیار خطیر بوده که امید می‌رود در برگزاری این یادواره‌ها حمایت لازم از سوی ادارات فرهنگی و سایر دستگاه‌ها انجام گیرد.
دشتی ضمن تبریک هفته بصیرت و هفته وحدت بیان کرد: حماسه ۹ دی سال ۸۸ بار دیگر قدرت ولایت فقیه را در مهار بحران‌های به وجود آمده برای انقلاب اسلامی توسط دشمنان خارجی و معاندان داخلی به اثبات رساند و پایه‌های انقلاب اسلامی را مستحکم‌تر کرد که وظیفه امروزی ما صیانت از این ارزش‌ها و آرمان‌های والا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا