اخبار

یادواره «گنجینه‌های افلاکی» در ساوه برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ آیت‌الله مهدی احدی از شاگردان آیت‌الله بهجت در این یادواره ضمن تبریک میلاد باسعادت امام حسن عسگری(ع) گفت: راه شهدا پا گذاشتن در مسیر پایبندی به ارزش‌های دینی، مبارزه بانفس سرکش اماره، خداجویی و ولایت‌مداری است.
وی بااشاره به این که شهدا رسالت خود را در مقابله با هوای نفس به درستی درک کردند، گفت: آنان با دین‌مداری توانستند از هوای نفس بگذرند و برای حفظ ارزش‌های ملی و دینی جان خود را فداکنند.
این استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: خانواده شهدا ولی‌نعمتان ما هستند و صبر آنان موجب عزت ما و کشور ما شده، لذا وظیفه همه ماست که همواره قدردان خانواده معظم شهدا باشیم و با برگزاری یادواره‌های شهدا، یاد آن انسان‌های بزرگ را گرامی بداریم.
آیت‌الله احدی با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمنان ازطریق ماهواره گفت: برنامه‌های ماهواره برای دوری از ارزش‌های اسلامی و ملی طراحی شده تا نسل جوان را به بیراهه کشانده و پایه‌های خانواده‌ها را متزلزل کند و جوانان به هوش باشند که شیطان در کمین است.
وی افزود: اگر عقلانیت این باشد که دنیا محل گذر است و سرانجام انسان بازگشت به سوی خداست و باید برای کارهایی که در دنیا انجام می‌دهد پیش خدا حجت داشته باشد، توان مبارزه با شیطان و نفس در او پیدا می‌شود و چنین شخصی چاره‌ای جز مبارزه بانفس اماره ندارد و براساس این عقلانیت و ایمان راه خدا را در پیش خواهد گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین احدی، آرامش را گمشده جهان امروز دانست و با اشاره به این که انسانها برای رسیدن به آرامش باید به خدا نزدیک شوند، گفت: خودآگاهی ریشه تنومند و قدرتمند نزدیک شدن به خدا است که در صورت سست بودن این ریشه، هرگز نمی‌توان به آرامش رسید.
گفتنی است این مراسم معنوی روز دوشنبه ۲۸ دیماه ۹۴ بعداز نماز مغرب و عشا با حضور مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و سایر مردم در مسجد امام حسین(ع) شهرستان ساوه برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا