یادواره ها مرور خاطرات شهداست که ما بدان نیازمندیم

تا شهدا – ابتدا مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن خیرمقدم و تبریک ایام فرخنده میلاد با سعادت پیامبر اسلام و فرزند برومندش امام جعفر صادق(ع) گفت: با درود بر روح مطهر شهید عالی و دیگر شهدای گرانقدر دفاع مقدس، امروز بر سر سفره معنوی ایشان گردهم آمدیم تا لحظاتی از حس و حال دوران دفاع مقدس و معنویت ایشان شامل ما گردد.
در ادامه استاندار سیستان و بلوچستان اظهار نمود: شهدا مسیر طاعت امر خداوندی را چنان خلق کردند که ما امروز با بودن در این راه از برکات آنان بهره مند می شویم.
علی اوسط هاشمی افزود: شهید عالی از چه اندیشه والایی برخوردار بوده که با اینکه در سن نوزده سالگی به شهادت رسیده وصیت کرده سنگ قبر نداشته باشد و بی نام و نشان باشد و این فکر باعث شده که ایشان را در اوج مقام معلمی قرار دهد و چه زیبا روزی انتخاب شده برای تجلیل از این شهید بزرگوار، ما امروز هرچه داریم از انسجام و ادامه راه پیامبر داریم، وحدت ما ضامن اقتدار ما است و شرط برون رفت از خطر وحدت و انسجام و بودن در مسیر شهدا و امت واحد است.
حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: از ابتکار سازمان بسیج دانش آموزی در تجلیل از شهدای دانش آموز بسیار تشکر می کنم.
وی افزود: نسل ما باید کار زینبی انجام دهد یعنی یاد و خاطره شهدا را واکاوی نماید. وصیت نامه شهدا، تصاویر و اندیشه های ایشان باید در منابع آموزشی قرار بگیرد. حضور ما در جمع خانواده شهدا و بهره مندی از فکرهای آنان برای ما لازم و مهم است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: شهید شاخص استان شما در دوران دفاع مقدس با سپر کردن بدن خودش برای عبور رزمنده ها درس عشق و صمیمیت و وحدت به ما داده است.
سپس از تمبر شهید عالی که اداره پست استان طراحی نموده توسط مسئولین حاضر در جلسه رونمایی شد.
همچنین از تمثال شهید عالی روی سیم خاردار و عکس ۳۶ شهید شاخص استان های کشور که توسط معلم هنرمند رمضان نورا که به ثبت جهانی نیز رسیده است هم رونمایی شد.
در پایان مراسم از خانواده شهدای دانش آموز و دانش آموزان جانباز استان تجلیل به عمل آمد.
از دیگر برنامه های این یادواره اجرای سرود توسط دانش آموزان دبیرستان امام حسین(ع) ناحیه یک زاهدان، اجرای نمایش و قرائت دکلمه توسط خواهرزاده شهید عالی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا