یادواره های شهدا راهی برای مقابله با شبیخون های فرهنگی دشمنان است

به گزارش تا شهدا؛ آیت الله غیاث الدین طه محمدی در سومین یادواره ۲۹ شهید شهر جوکار و اولین یادواره شهدای گمنام این شهر با اشاره به سخنان رهبری در خصوص برپایی یادواره شهدا گفت: زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.
وی افزود:  همانطوری که در زمان جنگ هشت ساله قهرمانانی داشتیم که در سخت ترین شرایط و مکان ها با دشمن نبرد می کردند در این زمان هم کسانی هستند که در پشت خط مقدم راه شهیدان را ادامه می دهند و در جبهه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی فعال هستند و با با اطاعت و پیروی از سخنان رهبری در عرصه شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی جهاد می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان همدان  افزود: هدف از زنده نگه داشتن یاد شهدا مقابله با شبیخون های فرهنگی است که دشمن از طریق ابزار آلات رسانه هایی که در اختیار دارد به طروق مختلف برای کشورهای اسلامی و به خصوص ایران برنامه ریزی کرده است و تنها راه مقابله با آن نیز برگزاری همین یادواره ها است که بهترین تودهنی به دشمنان است.
وی گفت: با برگزاری این یادواره ها جانفشانی ها و ایثارگری آنان در یاد و خاطر مردم زنده نگه داشته می شود و نسل های بعد ما باید بدانند برای این انقلاب چه خون هایی ریخته شده است و چه جوانان جان خود را نثار انقلاب کرده اند.
آیت الله محمدی به نحولات منطقه نیز اشاره کرد وابراز کرد: امروز در سوریه به خاطر آتش جنگ ۴ ساله در این کشور ده میلیون نفر آواره شدند و از روی ناچاری تصمیم به فرار از کشور خود شدند و تعدادی از آنان در مسیر مهاجرت جان خود را دست داده اند اما در کشور ما به فضل پروردگار و وجود رهبری مقتدر و ارتش، سپاه و بسیجی قوی جزیره ای امن و با ثبات هستیم و این امنیت به واسطه ایثار و فداکاری خون شهدا به دست آمده است.
وی افزود: به برکت وجود ائمه در منطقه جنوبی عراق امنیت و آرامش برقرار است اما در شمال این کشور داعشی ها جنایت هایی را انجام می دهند و یا در یمن که مدت ۶ ماه است در زیر بمباران هواپیماهای عربستان سعودی قرار دارد و باید گفت که اگر این شهدا و ایثار و و لایتمداری ها نبود سرنوشت ما هم مانند این کشورها می شد.
وی گفت: برای دشمنان اسلام سخت است بگویند انقلاب اسلامی و می گویند انقلاب ۵۷ چرا که از نام اسلام هراس دارند و در این راستا باید راه این شهدای عزیز را ادامه بدهیم تا در گمراهی ضلالت گرفتار نشویم و برگزاری این مجالس خیلی ارزشمند است و ما جنبه ظاهری آن را می بینیم و اگر بعد معنوی آن را ببینیم از خوشحالی بیخود می شویم.
بخشدار جوکار نیز در ابتدای این مراسم  ضمن ضمن خیر مقدم به حاضران و گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی و دو شهید گمنام این شهر گفت: امروز ما باید در جهت حفظ فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل امروز و نسل های آینده تلاش کنیم و به آنان یادآوری کنیم که برای این انقلاب چه جانفشانی ها و ایثارگری هایی شده است.
علی ترابی با اشاره به سخنان رهبری گفت: امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و با وجود ناامنی هایی که در منطقه ما هست خوشبختانه کشور ما امن ترین و با ثبات ترین کشور جهان است و اگر امروز این  امنیت و آسایش را داریم آن را مدیون خون شهدا هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا