یادواره نخستین شهید انقلاب شهرستان خلخال برگزار می‌شود

تا شهدا – مهدی احمدی صبح امروز در دیدار اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان با خانواده شهید مظفر عزیزی، نخستین شهید انقلاب خلخال اظهار داشت: شهید مظفر عزیزی که نخستین شهید انقلاب در این شهرستان بوده و به ضرب گلوله سربازان نظام شاهنشاهی به درجه رفیع شهادت نائل آمد نماد و مظهر ایثار و شجاعت در این شهرستان بوده که همه ما به دلاوری‌مرد‌ی‌ها و رشادت‌های این بزرگ مرد خطه خلخال افتخار می‌کنیم.
وی تصریح کرد: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره این شهید عالیقدر انقلاب اسلامی و پاسداشت قیام مردم شهرستان خلخال در روز هفتم بهمن‌ماه سال ۵۷، فردا سه‌شنبه مراسمی در این شهر با حضور گسترده آحاد مردم ولایی و انقلابی این شهرستان در ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود تا یاد و خاطره این شهید والاتبار گرامی داشته شود که از عموم مردم ولایی و انقلابی این شهرستان می‌خواهیم که در این مراسم شرکت کرده تا با دستاوردهای و اهداف انقلاب اسلامی آشنا شوند.
احمدی با اشاره به رشادت‌های مردم ایران در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امنیت و آرامش کنونی کشور مرهون از جان‌گذشتگی و ایثار مردانی همچون شهید عزیزی بوده که ما نیز باید در پاسداشت این حرکت‌های دلاورانه و ایثارگرایانه همواره پشتیبان و ادامه‌دهنده راه آنها باشیم تا بتوانیم به اهداف والای انقلاب اسلامی دست یابیم.
فرماندار شهرستان خلخال تمامی تلاش دشمنان اسلام و استکبار جهانی در مسیر ایجاد خدشه در حرکت رو به جلوی جمهوری اسلامی را بی‌نتیجه دانست و افزود: حفظ و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، نظام ولایی و ارزشی ما را از دست توطئه‌ها و فتنه‌های شوم دشمنان صیانت کرده و اجازه کوچکترین خلل در آن را نمی‌دهد.
در این مراسم امام جمعه شهرستان خلخال نیز با اشاره به جانفشانی‌های مردم ایران در به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه زمینه‌ساز حفظ و صیانت نظام از انواع مخاطرات دانست و بر آن تاکید کرد.
حجت الاسلام امیر رشتبری شهدا را ادامه‌دهندگان راه ائمه دانست و بیان کرد: شهدا با تاسی از ائمه و ولایت در برابر مزدوران و ظالمان زمان خود ایستادند و اجازه ظلم و تعدی بیشتر را به آنان ندادند که ما نیز باید ادامه‌دهنده راه و مسلک این شهدای والامقام باشیم تا به سعادت واقعی دست یابیم.

منبع:تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا