اخبار

یادواره شهید هاشمی و ۴۰۰ شهید کوی ابوذر اهواز برگزار می‌شود

به گزارش تا شهدا؛ آیت‌الله صدیقی امام جمعه موقت تهران به عنوان سخنران و سردار امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش راوی خاطرات ۸ سال دفاع مقدس در این مراسم هستند.
همچنین یادگار ۸ سال دفاع مقدس صادق آهنگران نیز در این یادواره یاد و خاطره شهدا را با نوای انقلابی خود زنده خواهد کرد.
یادواره سردار سرلشکر شهید علی هاشمی و ۴۰۰ شهید کوی ابوذر امروز جمعه ۱۱ دی ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در اهواز، مسجد شهدا، خیابان اصلی حصیرآباد، نبش خیابان ۸ آسیاآباد برگزار می‌شود.
سردار سرلشکر شهید علی هاشمی در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی در محله حصیرآباد اهواز دیده به جهان گشود و با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد.
سردار علی هاشمی، بعد از عملیات بیت‌المقدس با حکم فرماندهی وقت کل سپاه، مأمور به تشکیل قرارگاه سری نصرت به‌ منظور شناسایی منطقه عمومی هورالهویزه (جزایر مجنون) شد که این شناسایی‌ها منجر به عملیات‌های خیبر و بدر شد و در سال ۶۵ با توجه به لیاقت و شایستگی شهید بزرگوار، به فرماندهی سپاه ششم امام صادق(ع) درآمد.
در چهارم تیرماه سال ۶۷ پس از حمله دشمن به جزایر مجنون شهید علی هاشمی تا ‌آخرین لحظات در کنار سایر رزمندگان اسلام در مقابل متجاوزان بعثی، جانانه از کشور دفاع می‌کند و سرانجام به همراه چند تن به شهادت می‌رسند.
منطقه حصیرآباد اهواز بیش از ۴۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده که نامدار‌ترین آن‌ها سردار علی هاشمی، فرمانده قرارگاه نصرت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا