یادواره شهید محمد صادق نصیری و ۳۶ هزار شهید دانش آموز برگزار می شود

تا شهدا – به همت جمعی از دانش آموزان بسیجی دبیرستان شهید صدوقی ۲ قــــم دربیستم آذرماه در محل دبیرستان شهید صدوقی ۲ قــــــم یادواره ی شهید محمد صادق نصیری و ۳۶ هزار شهید دانش آموز با حضور خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و با حضور مسئولین استانی برگزار می شود.

سید محمد صادق سیادت دبیر برگزاری یادواره از تلاش های بی شایبه ی بسیجیان این آموزشگاه تقدیر و تشکر کرد و یاری مسئولین را جهت برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم خواستار شد.

شهید محمدصادق نصیری در شب شهادت امام جعفر صادق علیه‌السلام، مصادف با حادثه‌ی تاریخی مدرسه‌ی فیضیه‌ی قم در شهرستان قم بدنیا آمد. پدرش حضرت آیت‌الله محمدتقی نصیری از روحانیون سرشناس و مسؤول حوزه‌ی علمیه سمنان بود. شهید محمد صادق نصیری ۱۰ ساله بود که به همراه خانواده‌اش از شهر قم به سمنان مهاجرت کرد. تحصیلاتش را تا مقطع سوم دبیرستان گذراند. سپس با ورود به بسیج به صورت داوطلبانه روانه‌ی جبهه‌ی غرب شد. حدود چهار ماه در منطقه‌ی مهران و چهار ماه در منطقه عین خوش حضور یافت. عملیات محرم بود که محمدصادق از ناحیه‌ی شکم به شدت مجروح و در بیمارستان‌های تبریز و تهران بستری شد. او پس از تحمل جراحات شدید عاقبت در بیست و ششم آبان هزار و سیصد و شصت و یک به معبودش پیوست. پیکر مطهرش هم اکنون در گلزار شهدای شهر سمنان در جوار امامزاده یحیی علیه‌السلام مدفون است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا