یادواره شهید ماموستا کریمیان در سنندج برگزار می شود

تا شهدا – معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری این یادواره در فرمانداری سنندج، اظهار کرد: برگزاری یادواره شهید ماموستا کریمیان ادامه دهنده سلسله یادواره‌های شهدای روحانیت در کردستان است.

مهدی صفرزاده با اشاره به وجود ۵۲ شهید روحانی در استان کردستان، افزود: در دو سال اخیر در استان بیش از ۱۰ یادواره شهدای روحانی برگزار شده است.

وی به برگزاری یادواره‌های شهدای روحانی در شهرستان‌ها با مسئولیت فرمانداری‌ها اشاره و بیان کرد: در برگزاری سلسله یادواره‌های شهدای روحانی در کردستان، ارگان‌ها و سازمان‌های دیگری همچون بنیاد شهید و امور ایثارگان، سپاه بیت‌المقدس، استانداری و بسیج ما را یاری کرده‌اند.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به برگزاری ۱۰ یادواره شهدای روحانی در شهرستان‌های کامیارن، مریوان، دهگلان، دیواندره، سقز، صلوات‌آباد و روستای دادانه سنندج اشاره و اضافه کرد: مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با همکاری یک شرکت خصوصی مستند ۵۲ شهید روحانی کردستان را می‌سازد.

صفرزاده با اشاره به برگزاری یادواره شهید ماموستا کریمیان در محله حاجی‌آباد سنندج، تصریح کرد: شهید کریمیان از روحانیون اهل سنت کردستان است که به دست ضدانقلاب در منزل شخصی خود به شهادت رسید.

وی ضمن تاکید بر حضور مردم در این یادواره ادامه داد: تعداد شهدای روحانیت کردستان با توجه به آمار جمعیتی نسبت به سایر اقشار جامعه تعداشان در استان بیشتر است.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به وجود ۳۳ شهید روحانی در استان آذربایجان غربی نیز گفت: آمار شهدای روحانی کردستان نسبت به استان‌های همجوار هم بیشتر است.

صفرزاده شهدا را چشم و چراغ جامعه دانست و اضافه کرد: امروز وظیفه همه مسلمانان است که ادامه دهنده راه شهدا باشند.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگه‌داشتن یاد شهیدان کمتر از شهادت نیست، افزود: عزت، عظمت و امنیت امروز کشورمان را مدیون خون پاک شهیدان هستیم.

معاون فرهنگی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، عزت سیاسی امروز کشورمان را مرهون خون شهیدان دانست و ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با برگزاری سلسله یادواره شهدای روحانیت در کردستان یاد آنها را گرامی بداریم.

در ادامه این جلسه معاون فرماندار سنندج، با اشاره به اینکه دفاع ما از کشور با سایر کشورها متفاوت است، تصریح کرد: تفاوت جنگ هشت ساله کشورمان با عراق این است که جنگ مختص به یک قشر خاصی نبود.

موحد امان‌الهی سهیم بودن قشرهای مختلف مردم در جنگ با عراق را یکی از عامل‌های موفقیت کشورمان در دروان دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: تعامل، همکاری و هماهنگی و مشارکت در برگزاری یادواره‌های شهدای موجب برگزاری این یادواره‌ها در شأن شهدا می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا