یادواره شهید دکامی در قصر شیرین برگزار شد

تا شهدا – یادواره شهید حمد الله دکامی از سرداران هشت سال جنگ تحمیلی و نیز از فرماندهان سابق سپاه، پیش از ظهر چهارشنبه و با حضور مردم و مسئولان در سالن الغدیر قصرشیرین برگزار شد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری قصر شیرین در این مراسم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: در زمانی که مستکبران عالم برای از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران، آتش جنگ را بر پا کردند، جوانان ایران اسلامی با رشادت و دلاوری به دفاع از خاک کشور پرداخته و نقشه های آنها را نقش بر آب کردند.

نعمت الله ناز پرورده گفت: شهدا با تقدیم جان خود، موجب شدند که امروزه کشور ما در دنیا به عنوان یک کشور مقتدر مطرح باشد و روز به روز نیز بر این اقتدار افزوده شود.

وی همچنین با اشاره به دلاوری ها و رشادت های مردم قصر شیرین طی هشت سال دفاع مقدس، افزود: جوانان این مرز و بوم با غیرت و تعصب در مقابل ارتش تا دندان مسلح رژیم صدام ایستادند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست نامحرمان بیفتد.

ناز پرورده در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکامی، خاطر نشان کرد: این سردار رشید اسلام حدود ۱۰ سال در اسارت رژیم عراق بود و طی این مدت محور و ستون آزادگان بسیاری بود.

وی با بیان اینکه روز شهادت این سردار دوران دفاع مقدس به عنوان روز قصرشیرین نامگذاری شده، این موضوع را یک افتخار برای مردم شهرستان عنوان کرد.

معاون فرماندار قصر شیرین در پایان بر لزوم ادامه راه شهدا تاکید کرد و گفت: جوانان ما باید با سیره و روش شهدای دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا