یادواره شهید حسن طلوعی در انزلی برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم خرد کیش در این مراسم با اشاره به تقارن شب شهادت شهید طلوعی با شهادت امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد:شهید کسی است که در پرتو تجلیات معشوق محو می شود.
وی با بیان اینکه شهادت را جز با عشق نمی توان تعبیرکرد افزود: آبروی محله برای این شهدا عنوان کمی است چرا که اینان آبروی مملکت اسلامی ما هستند.
حجت الاسلام خرد کیش شهید را مایه سربلندی خود و خانواده اش دانست و خاطرنشان کرد: شهیدان راه خود را آزادانه و آگاهانه پیمودند و در این راه با نثار جانشان، جاویدان شدند.
وی با تاکید براینکه شهدای ما رهرو اهل بیت عصمت و طهارت بودند بیان کرد: شهدا نیازی به برگزاری مراسم ندارند و این ما هستیم که به شفاعت این شهیدان در روز قیامت نیازمندیم.
طرح ملی آبروی محله از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کل کشور در حال برگزاری است که براساس آن یک شهید از هر شهرستان انتخاب شده و در ایام نزدیک به سالگرد آن شهید، یادواره ای تحت عنوان آبروی محله، در یک حسینیه برگزار می شود.
شهید حسن طلوعی ۱۹ آذر سال ۱۳۶۰ در جریان پاکسازی شهر بوکان از گروهک دموکرات، در ساختمان مرکزی سپاه پاسداران این شهرمورد هدف تیر مستقیم منافقان کوردل قرارگرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
وی از موسسان سپاه پاسداران انزلی و مسئول روابط عمومی سپاه انزلی از سال ۱۳۵۸تا ۱۳۶۰ بود.
استان گیلان بیش از هشت هزار شهید تقدیم انقلاب کرده که سهم بندرانزلی ۴۰۸ شهید گلگون کفن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا