یادواره شهیده «نسترن خسروی» و ۴۵ شهید دانش‌آموز بشرویه برگزار شد

تا شهدا – سرهنگ رمضانعلی فرحبخش شامگاه پنج شنبه در این یادواره با تسلیت ایام حزن و اندوه ماه محرم اظهار کرد: هدف از برگزاری مجالس و محافل معنوی یادواره شهدا زنده نگه داشتن یادو خاطره شهدا و همچنین انتقال روحیه ایثار، فداکاری ،شهامت و از خودگذشتی شهدا و صبر و استقامت خانواده های بزرگوار آنان به نسل جوان و امروزی است.
وی افزود: اگر استقامت، صبر و بردباری رزمندگان و همچنین خانواده معظم شهداء نبود، این پیشرفت های روز افزون، علمی ، نظامی، افزایش قدرت نرم جمهوری اسلامی و ایجاد امنیت و آرامش در ایران اسلامی نیز به وجود نمی آمد.
وی بیان کرد: شهدا گرانقدر تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان سربازان ولایت فقیه خدمتی جانانه به کشور و دین خود کردند و امروز دانش آموزان باید با الگو گرفتن از شهدای والا مقام راه آنان را ادامه دهند.
فرمانده سپاه بشرویه، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از وظائف اصلی مسلمانان برشمرد و گفت: نبرد و ستیز امروز دشمنان اسلام ، جنگ نرم است و مقابله با اعتقادات ،ارزش ها و باورهای ایمانی مسلمانان است که می طلبند در برابر دسیسه های دشمن همانند عزیزانی که در هشت سال دفاع مقدس در برابر جنگ سخت دشمن ایستادگی کردند مقاومت کرده و با انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر تمام توطئه های دشمنان نظام و اسلام را خنثی کنیم.
فرحبش ثانی، شهدا را الگوی بزرگ در اجرای امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: شهدای گرانقدر با تبعیت از ولایت فقیه بزرگترین معروف که جهاد در راه خدا و حفظ ارزش های اسلامی است را پیاده سازی کردند.
فرمانده سپاه بشرویه افزود: امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه آحاد مردم است و باید ۳ مرحله ،قلبی، لسانی و یدی آن را فرا گرفته و با توجه به وظیفه خود در دو مرحله اول قلبی و لسانی تلاش کنیم.
فرحبخش بیان کرد: مسلمانان باید خواهران و برادران دینی خود را به صورت قلبی و لسانی ارشاد کنند و مرحله یدی و برخوردی را که مربوط به قوه قضائیه است به دستگاه مربوطه واگذار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا