یادواره شهدا یک قدرت نرم در برابر هجمه‌های فرهنگی است

تا شهدا – سرهنگ کیا عاشوری، فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا، عصرگذشته(۲۱آذر) در جلسه ستاد برگزاري يادواره شهدا اين شهرستان اظهار کرد: دشمن به دنبال این است مدیریت ادراک اجتماعی را از طریق ماهواره، اینترنت‌های خانگی و کافینت‌ها در دست بگیرد و ذهن و ضمیر جوانان و بچه‌ها را تسخیر کند.
وی با بیان اینکه متاسفانه این فضا را بعضی از افراد احساس نمی‌کنند و چالش‌ها را در فضای جامعه نمی‌بینند، افزود: یادواره شهدا یک قدرت نرم در برابر هجمه‌های فرهنگی است.
فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا گفت: ما نباید یادواره‌های شهدا را کم کنیم و اگر در بحث سخنران مشکلی است باید به آن رسیدگی شود.
عاشوری با بیان اینکه حدو مرزی برای یادواره شهدا مشخص نشود، تصریح کرد: یادواره شهدا یک کار عبادی و سیاسی است ولی کار سیاسی در بحث جناح‌بندی که ترغیب و تضعیف کسی را داشته باشد نیست.
وی با بیان اینکه نقص‌ها باید با همفکری برطرف شود، خاطرنشان کرد: برای یادواره شهدا نباید برخوردی عمل شود زیرا بازخورد خوبی ندارد و حرکت‌های انقلابی و فرهنگی باید خودجوش باشد.
فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با بیان اینکه مردم در یادواره شهدا حضور پررنگی دارند، اظهار کرد: در یادواره شهدا از همه احاد جامعه شرکت می‌کنند و حاضرند قسمتی از کار یادواره بر عهده آنان باشد.
عاشوری افزود: مسئولان باید مردم را به برگزاری پررونق‌تر یادواره‌ها تشویق کنند و هر منطقه‌ای که مایل به برگزاری یادواره‌ها هستند می‌توانند با همکاری مسئولان این امر را اجرایی کنند.
وی گفت: برگزاری یادواره‌های شهدا سبب تزریق فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه می‌شود و نقشه‌ها و هجمه‌های دشمنان را نقش برآب و فضای جامعه را بیمه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا