«یادواره شهدا» پل ارتباطی بین نسل گذشته و نسل حاضر است

تا شهدا – یادواره شهدای پایگاه امام زین العابدین(ع) شهرستان پارس آباد دیشب با حضور خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان، جمعی از مسئولان، نیروهای مرزبانی، سپاه و بسیج و سایر اقشار مردم در مسجد احضرت ابوالفضل(ع) محله بالابیگلوی پارس آباد برگزار شد.
فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد در این یادواره، با بیان اینکه جامعه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: موفقیت‌های بی شمار به دست آمده در عرصه های علمی، نظامی، صنعتی و … در کشور به بركت خون پاك شهدا بوده و یقیناً ادامه دادن راه شهدا و توجه به ارزش های دوران دفاع مقدس نه تنها جامعه را از آسیب ها مصون نگه می دارد، بلکه توطئه دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی را نیز خنثی می سازد.
سرهنگ “عباس نوظهور” با بیان اینکه هر خدمتی در راه معرفی شهیدان را باید وظیفه خود بدانیم، تصریح کرد: تمامی پیشرفت های علمی و نظامی که در کشور حاصل شده، در سایه جانفشانی شهدا و حرکات و رفتار بسیجیان بوده که نمونه آنها شهید حسن تهرانی مقدم است و در واقع امروز پشت دشمن و گروه های ۵+۱ از موشک های شهید تهرانی مقدم ها می لرزد.
نوظهور ادامه داد: اگر امروز می‌بینیم اطراف کشور ما در عراق، سوریه و … کشت و کشتکار است، ولی ملت و کشور مردم ما در آسایش هستند به برکت دلاورمردیهای رزمندگان و خون هزاران شهیدی بوده که باعث شد نه تنها ذره ای از خاک ایران اسلامی دست دشمن متجاوز بعثی نیفتاد، بلکه برای اولین بار تمامیت ارضی کشورمان طی هشت سال دفاع مقدس کاملاً حفظ شد.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری یادواره شهدا نباید صرفا برای حضور و نشستن در مسجد برای اقشار مردم و رفع تکلیف مسئولان باشد، اظهار کرد: ما باید ظرفیت‌ها و جایگاه واقعی شهدا را درک کنیم؛ در یادواره های شهدا به مردم، جوانان و مسئولان نسل امروزی این نظام بفهمانیم که این انقلاب به راحتی به اینجا نرسیده، بلکه با خون شهدا آبیاری شده و دشمن به دنبال این است که ما را از مسیر شهدا و امام شهدا منحرف کند.
فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد ادامه داد: اکنون دشمنان می دانند که جنگ نظامی در مقابل ایران بی نتیجه خواهد بود به همین دلیل به شیوه های مختلف سعی در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران دارند و تمام فکر و تمرکزشان بعد از جنگ هشت سال دفاع مقدس روی این بوده که از طریق جنگ نرم فرهنگی، افکار و عقاید خانواده ها و جوانان ما را منحرف کنند.
نوظهور، هدف از برگزاری یادواره شهدا را تجدید میثاق با آرمان های والای انقلاب اسلامی و شهیدان دانست و گفت: آشنایی نسل جوان با آرمان های شهدا از مهم ترین اهداف برگزاری یادواره ها است.
وی در ادامه با اشاره به اثرات مخرب شبکه های ماهواره در بین خانواده های ایرانی، خاطرنشان کرد: اساسی ترین هدف تبلیغات ماهواره ای دنیای استکبار و ایجاد شبکه های فارسی زبان علاقه آنان به ایرانیان و یا تبلیغ برای کشور نیست، بلکه آنان با رخنه در میان خانواده های ایرانی به دنبال چالش کشاندن خانواده های اخلاق مدار و گمراه کردن جوانان و فرزندان ما هستند تا از این طریق در مقابل فرهنگ دینی و اسلامی ایستادگی کنند.
نوظهور افزود: امروز از طریق بیش از ۱۸ هزار شبکه ماهواره برای مردم و جوامع خوراک دارند که بیش از ۳ هزار شبکه از این تعداد به راحتی از طریق دیش‌های معمولی قابل دریافت است.
وی با اشاره به وجود ۱۶۲ شبکه فارسی‌زبان که به صورت مستقیم برای تاثیرگذاری بر روی افکار مردم ایران خوراک رسانه‌ای پخش می‌کنند، تصریح کرد: این شبکه‌های ماهواره بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ ساعت برنامه مختلف پخش می‌کنند و روی ذهن و افکار مردم تاثیر می‌گذارند.
فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد در پایان یادآور شد: عادی جلوه‌دادن رابطه بین دختر و پسر، هویت‌زدایی از خانواده‌ها، ارزش‌زدایی از مفهوم غیرت، بدحجابی، ایجاد حس رقابت در بین دختران و زنان در جلب نظر مردها، تنوع‌طلبی، جوزدگی و توجهات سطحی از مهم‌ترین اهداف دشمن از پخش بسیاری از برنامه‌ها و سریال‌های ماهواره است.
مداحی، شعرگویی در وصف شهدا و پخش کلیپ از دیگر برنامه های این مراسم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا