اخبار

یادواره شهدا روستای «لمسک» گرگان برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ تقی ایزد رزمنده دفاع مقدس و مدرس دانشگاه شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدا روستای لمسک اظهار کرد: شهدای ما برای جلوگیری از نفوذ دشمن و دفاع از میهن خود به شهادت رسیدند.
وی بیان کرد: شهر خرمشهر در زمان ترکان عثمانی، ناصرالدین شاه و جنگ جهانی دوم مورد هجوم دشمنان بوده است و مردم استان خوزستان اجازه نداده اند که بیگانگان از مرزهای آنها وارد کشور شوند.
وی ادامه داد: در سی ام شهریور سال ۱۳۵۹ در مرز اردن، کشور عراق متعهد شد تا جنگ با ایران را شروع کند و آمریکا نیز از آنها حمایت کند. یک روز پس از عقد این عهدنامه، اولین شلیک جنگ توسط صدام به سوی کشور ما آغاز شد.
این مدرس دانشگاه گفت: ما با قوی ترین نیروی زمینی منطقه در حال مبارزه بودیم که از تانک های بسیار قدرتمندی برخوردار بود. کشور عراق چهارمین نیروی زمینی برتر جهان بود و از پشتیبانی همه کشورها نیز برخوردار بود.
تقی ایزد خاطرنشان کرد: ما در جنگ تحمیلی با هجمه ها و سختی های بسیار فراوانی رو به رو بودیم اما مردم ما به روی خودشان نمی آوردند و فقط به فکر دفاع بودند.
وی به یکی از رشادت های سرداران در جنگ اشاره کرد و گفت: شهید جهان آرا بدون پشتیبانی هیچ نهادی، ۳۴ روز در مقابل دشمن ایستاد و نگذاشت که آنها ذره ای وارد کشور شوند. سرداران رشید اسلام نشانه عزت انقلاب هستند و هیچ وقت تکرار نخواهند شد.
او اظهار کرد: در پایان جنگ تحمیلی نیز هجمه دیگر بر خرمشهر وارد شد که نیروهای استان مازندران و گلستان، عراق را مجبور به عقب نشینی کردند. جنگ ایران و عراق تنها عملیاتی بود که از طرف بیگانگان به مرزهای کشور ما تحمیل شد و با فرماندهی امام راحل (ره)، یک ذره از خاک آن به دست دشمن نرسید.
رزمنده دفاع مقدس گفت: شهدای ما با شعار «حسین حسین شعار ماست» و «الله اکبر» به سوی دشمن حمله کردند و از هیچ چیزی بیم و هراس نداشتند. اراده و اعتقاد قوی مردم ما یکی از موثرترین مسائلی بود که ما را در پیروزی جنگ یاری کرد.
وی افزود: فرماندهی جنگ فرهنگی بسیار سخت تر از جنگ رودررو است. در جنگ فرهنگی دشمن دیده نمی شود، لباس و اسلحه آن پنهان است و حتی می تواند در کنار ما باشد.
تقی ایزد در پایان گفت: شناسایی دشمن در جنگ فرهنگی با بصیرت امکان پذیر است و مردم ما باید هوشیار باشند تا از شیوع این جنگ جلوگیری کنند. اگر در این جنگ بازنده شویم، برخاستن ما بسیار مشکل خواهد بود.
در پایان صحبت های تقی ایزد، کلیپی از مصاحبه با خانواده دو شهید به نام های سید حسین حسینی و کریم تازیکه پخش شد و پس از آن نیز در مراسمی از خانواده های شهدای این روستا تجلیل بعمل آمد.
گفتنی است؛ یادواره ۱۴ شهید روستای لمسک با حضورآیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و حجت الاسلام سید میر قربان حسینی زیدی رئیس اعزام مبلغین در سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان در مسجد ولیعصر(عج) این روستا برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا