یادواره شهدا در رضوانشهر و املش برگزار شد

به گزارش تا شهدا؛ امام جمعه رضوانشهر پنجشنبه ۱۹ آذر در مراسم یادواره هفت شهید والامقام روستای دارسرا، شهدا را از جمله انسان هایی دانست که با خوب زندگی کردن، عاقبت به خیر شدند و به مقام شهادت نائل آمدند.
حجت الاسلام حبیبی با اشاره به اینکه قرآن کریم، پیامبر(ص) را بهترین الگوی بشریت معرفی کرده، افزود: پیامبر(ص) تمام رفتار و گفتارش براساس آموزه های قرآنی بود و همین باعث شد که این شخصیت عظیم الشأن اسلام، الگویی کامل برای انسان ها در تمام عصرها باشد.
وی با اشاره به وصیتنامه های شهدا خاطرنشان کرد: شهدا در وصیت نامه های خود عمل به قرآن، توجه کردن به سیره و دستورات ائمه معصومین(ع) و تبعیت محض از ولایت فقیه را به ما توصیه کرده اند و ما باید با عمل به وصیت نامه های آنها، بتوانیم ادامه دهنده واقعی راه شهدا باشیم.
خبرهای رسیده از شهرستان املش نیز حاکی از برگزاری مراسم های یادواره شهیدان در روستاهای لگموج و چهارده سفلی و علیا این شهرستان است.
حجت الاسلام و المسلمین محسن فداکار استاد حوزه و دانشگاه پنجشنبه شب در مراسم یادواره ۱۰ شهید روستاهای لگموج، شکرپس، خمیرمحله و کهنه گوراب از توابع بخش مرکزی املش، گفت: ما همیشه خود را در محضر شهدا و امام شهدا می بینیم و طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، زنده نگه داشتن یاد شهدا، کمتر از شهادت نیست. شهدا به ما توصیه کردند تابع ولی فقیه باشیم و فرامین ایشان را اجرا کنیم.
مشاور فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در مراسم گرامیداشت یاد شهدای روستاهای چهارده سفلی و علیا املش، بیان کرد: ما در شرایطی نابرابر توانستیم دشمن را به زانو درآوریم و این توفیق، با شجاعت و ایثارگری رزمندگان حاصل شد.
سرهنگ پاسدار رضا صفری افزود: امروز به برکت خون شهدا، روز به روز بر اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان افزوده می شود و نظام اسلامی قدرت برتر منطقه است.
وی اضافه کرد: اگر در راه و مسیر شهدا قرار بگیریم، به طور قطع پیروز خواهیم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا