یادواره شهدا در حقیقت تجلیل و ترویج فرهنگ ارزش‌ها در جامعه است

تا شهدا – حجت الاسلام محمدحسین میری در یادواره شهدای فرهنگی شهرستان خاش که در آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت : برای آگاهی از اهداف انقلاب اسلامی ایران باید سیره و آرمان شهدا را مطالعه کرد.
وی ادامه داد: رشادت، شهامت و افتخار آفرینی شهدای والا مقام در دوران دفاع مقدس الگوی بسیار خوبی برای نسل امروز است.
حجت الاسلام میری امنیت، آرامش و استقلال میهن اسلامی را مرهون خون پاک شهدای والامقام و رشادت های ایثارگران عزیز عنوان کرد و تصریح کرد : همه ما وظیفه داریم به پاس قدر شناسی این نعمات و از خودگذشتگی های شهداء و ایثارگران، راهشان را ادامه بدهیم زیرا به برکت خون شهدا امروز در جهان دارای عزت و سربلندی هستیم.
وی بیان داشت:‌ یادواره شهدا در حقیقت تجلیل و ترویج فرهنگ ارزش‌ها در جامعه است دفاع مقدس یادآور پیروزی اندیشه دینی بر تفکر جدایی دین از سیاست است.
امام جمعه شهرستان خاش خاطر نشان کرد: دوران دفاع مقدس اوج افتخار آفرینی ملت ایران است و در این راستا تبیین ارزشهای این دوران و پاسداشت ارزشهای دفاع مقدس یک وظیفه همگانی است.

yadvaresh farhangi (7)
حجت الاسلام میری یاد آور شد: شهدای گران قدر دفاع مقدس جوانانی هستند که ایران را با عزمی راسخ از ظلم ستمکارانی چون رژیم منحوس پهلوی رهایی بخشیدند و با حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران تمامی جهان را تحت‌الشعاع خویش قرار دادند؛ لذا زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان و صیانت از ارزش‌های دینی و معنوی این عزیزان کمترین کار در برابر عمل آگاهانه آنهاست.
وی اذعان داشت: یکی از نعمت های بزرگ دین اسلام نعمت ایثار و شهادت است و امروز باید این فرهنگ عاشورایی به نسل جدید انتقال یابد .
وی با اشاره به رشادتهای شهدا و صبر و بردباری خانواده های شهدا خاطر نشان کرد : عزت و عظمت ملت و کشور ما مرهون این ایثارگری ها است و برای تداوم آن یاد شهدا را زنده نگه داشته و پشتیبان و پیرو ولایت فقیه باشیم .
حجت الاسلام میری تصریح کرد: شهدا حیات و امنیت را به کشور هدیه دادند و تجلیل از آنها وظیفه هر ایرانی است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خاش نیز در ادامه با بیان اینکه شهدای ما آگاهانه راه خود را انتخاب کردند، بیان کرد: ما نیز باید آگاهانه همچون شهدا در استحکام انقلاب اسلامی ایران و تحقق آرمان شهدا تلاش کنیم.
سرهنگ موسی اصغری ادامه داد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا موجب تقویت ارزشهای و دستاوردهای انقلاب اسلامی خواهد شد.
وی تاکید کرد: ‌همه ما با شهدا عهد بسته ایم که راهشان استمرار داشته باشد و نباید گرفتاری های روزانه باعث شود از شرکت در این مراسم ها غافل شده و شرمنده شهدا شویم.

yadvaresh farhangi (2)
سرهنگ اصغری در پایان اظهار داشت: برگزاری یادواره شهدا می‌تواند در تأثیرگذاری دینی و مذهبی بر روح و روان جوانان و نوجوانان بسیار مثمرثمر باشد و آنان را در برابر توطئه‌های شوم دشمنان بیمه کند.
گفتنی است در حاشیه این مراسم دکلمه و نیز اشعاری در مورد شهیدان بسیجی توسط خانواده های شهدا برای حاضران قرائت و نیز در پایان از تعدادی از خانواده های شهدای فرهنگی شهرستان خاش تجلیل بعمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا