یادواره شهدا تاثیرگذارترین کار فرهنگی درجامعه است

تا شهدا – غلام‌حسین رجبی، فرماندار صومعه‌سرا عصر گذشته(۲۱آذر) در جلسه ستاد برگزاري يادواره شهدا اين شهرستان با بیان اینکه شهدا با تاسی از مکتب عاشورای حسینی در هشت سال دفاع مقدس با ظالم جنگیدند، گفت: شهدا مسیر انبیا را ادامه دادند و به همین علت انقلاب اسلامی ایران برای همیشه ماندگار است.
فرماندار صومعه‌سرا بااشاره به اینکه تاثیرگذارترین کار فرهنگی در جامعه برگزاری یادوراه شهداست، تصریح کرد: وظیفه ذاتی همه ما برگزاری یادواره شهدا و تداوم راه و آرمان‌های آنان است.
فرماندار صومعه‌سرا خاطرنشان کرد: اقتدار و عزت انقلاب جمهوری اسلامی ایران مرهون فداکاری‌ها و خودگذشتگی‌های شهدا است و باید فرهنگ ایثار و شهادت در بین نوجوانان و جوانان نهادینه گردد.
رجبی با بیان اینکه برگزاری یادواره شهدا سبب می‌شود تا از راه انها جدا نشویم، اظهار کرد: یادواره ۴۶۶ شهید والامقام صومعه‌سرا در اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.
یادواره شهدا کلیشه‌ای برگزار نشود
در ادامه حجت‌الاسلام احمدی‌پور، رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا افزود: درباره تعدد یادواره شهدا حرفی نیست ولی درباره کیفیت برگزاری این یادواره‌ها حرف برای گفتن زیاد است.
وی با بیان اینکه یادواره شهدا در ایام شهادت اهل بیتی که مظلومند برگزار شود، گفت: مردم نباید یادواره شهدا را در روز میلاد ائمه برگزار کنند همان گونه که امام صادق(علیه السلام) فرمودند مردم در جشن ما شاد و در عزای ما غمگین باشند.
رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه همه باید همگام با اهل بیت باشیم، تصریح کرد: در ایام دهه فجر برگزاری یادواره شهدا منافات ندارد و باید تاریخ برگزاری این یادواره‌ها تغییر کند.
احمدی‌پور با بیان اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم، خاطرنشان کرد: یادواره شهدا نباید کلیشه‌ای برگزار شود و در یادواره شهدا باید یک سخنران و یک مداح حضور داشته باشد.
وی اظهار کرد: در یادواره شهدا باید وصیت‌نامه شهدا خوانده شود که تاثیرگذاری ان بین مردم بسیار است و باید محتوای یادواره شهدا را بیشتر کرد.
رئیس تبلیغات اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه هدف از برگزاری یادواره شهدا تاثیرگذاری ان بر احاد مردم است، افزود: امروز با این همه هجمه‌هایی که در کشور است وقتی دویست نفر از مردم را در یک مسجد جمع کنیم و درباره شهدا حرف زده شود یک هنر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا