یادواره شهدا بستر مناسبی برای آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهادت است

تا شهدا – حجت الاسلام عباسعلی قلی زاده امام جمعه فاروج، در جلسه هماهنگی برگزاری هفتمین یادواره شهدای روستای چری افزود: یکی از راه های مقابله با هجمه های دشمن آشنا کردن نسل جوان با سیره شهدا و بینش وآگاهی آنان است و انس جوانان با فرهنگ ایثار وشهادت جامعه را از بلایای فرهنگی مصون می کند.
وی با تاکید براینکه برگزاری یادواره شهدا نباید صرفا برای ارائه گزارش کار باشد گفت: خروجی این یادواره ها باید حال خوب نسل جوان از حضور در یک برنامه فرهنگی ومعنوی باشد واین احساس خوب باید به زندگی جوانان واجتماع منتقل شود.
جلسه، یادواره، فاروج
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان افزود: از تکرار برنامه ها در یادواره ها پرهیز شود وریشه ای تر به فعالیت های حوزه فرهنگی در بخش شهید وشهادت نگاه شود.
رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان هم گفت: در ابتدای سال برگزاری ۱۹ یادواره شهدا پیش بینی شده بود که در ۶ ماهه اول، ۱۰ یادواره برگزار شد.
حجت الاسلام احمد علی قربانی افزود: در نیمه دوم سال هم ۲ یادواره تاکنون برگزار وبرای برگزاری سایر یادواره ها هم برنامه ریزی شده است.
وی گفت: هفتمین یادواره ۱۴ شهید روستای چری روز چهارشنبه این هفته برگزار می شود.
جلسه، یادواره
بخشدار مرکزی فاروج هم گفت: در سالی که به نام فرهنگ نامگذاری شده پررنگ تر شدن فعالیت های فرهنگی در حوزه شهید و شهادت یکی از ملزومات است.
مهدی عطاران افزود: تکریم ۱۴ خانواده شهید این روستا باید از محوری ترین برنامه های این یادواره باشد.
برپایی نمایشگاه عکس، ارائه وصیت نامه وزندگینامه شهدا در مراسم یادواره، حضور در گلزار شهدا و… در این جلسه مصوب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا