یادواره شهدای نیروی انتظامی در سراسر استان خراسان رضوی

به گزارش تا شهدا؛ سرهنگ علیرضا ژیانی رئیس اداره امور ایثارگران معاونت نیرو‌های انسانی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی
در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حیات در مشهد با بیان اینکه بیش از هزار شهید در خراسان رضوی موجود است و بالغ بر ۱۳۰۰ دیدار از ابتدای سال تاکنون از خانواده شهدا و ایثارگران شده است، تصریح کرد: تعداد جانبازان در سطح استان ۱۶۰۰ نفر است و از این تعداد ۷ نفر قطع نخاع و ۳ نفر روشن دل هستند؛ اضافه براین بالغ بر ۱۰۰ نفر آزاده در سطح استان وجود دارد که ۷۵ درصد از آنها جانباز‌ هستند.
وی افزود: سال گذشته در اردوی راهیان نور چهار اتوبوس از خانواده‌های شهدا، ایثارگران، پرسنل شاغل و بازنشسته به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند؛ این اردو سالانه در اسفندماه برگزار می‌شود و هر سال به تعداد مشتاقان اعزام به مناطق عملیاتی افزوده می‌شود.
سرهنگ ژیانی از برگزاری چهار یادواره شهدا در استان خراسان رضوی خبر داد و عنوان کرد: تا پایان سال جاری به صورت ماهیانه مراسمی تحت عنوان یادواره شهدا در سراسر استان برگزار می‌شود که در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
رئیس اداره امور ایثارگران معاونت نیرو‌های انسانی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی افزود: در مراسمی با حضور کارکنان نیروی انتظامی از تعدادی از خانواده شهدا و ایثارگران تجلیل و قدردانی می‌شود؛ این مراسم در شهرستان‌ها با حضور فرمانداران همراه است.
سرهنگ ژیانی خاطرنشان کرد: غبار‌روبی، عطر افشانی و گلباران مزار شهدا در روز پنج شنبه با حضور مقامات نظامی، استانی وخانواده‌های معزز شهدا بخش دیگری از برنامه‌های هفته نیروی انتظامی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا