یادواره شهدای محله شهرک امام شیروان برگزار شد

تا شهدا – یادواره ۳۴شهید محله شهرک امام شهرستان شیروان در محل مسجد امام حسین این منطقه برگزار شد.

این آیین با بازگو کردن خاطرات شهدا توسط یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس همراه بود.

“رشید محمدی” با اشاره به اینکه هرچه در زمینه زنده نگه داشتن یاد شهدا کار کنیم، کم است، گفت: باید یاد و نام شهدا برای همیشه زنده نگه داشته شود.

وی افزود: شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران در دوران حماسی دفاع مقدس با حضور شجاعانه خود در جبهه‌های حق بر باطل به دفاع از کیان نظام اسلامی پرداختند.

وی با بیان اینکه امنیت فعلی و اقتدار ایران اسلامی در دنیا مرهون خون شهداست گفت: آنها با این حضور خود برگ زرینی را از خود در تاریخ نظام به ثبت رساندند و سبب عزت کشور شدند.

در ادامه “عباسعلی صفایی” فرماندار شیروان ضمن ادای احترام به شهدای گرانقدر و خانواده های آنان و همچنین جانبازان، حضور نوجوانان و جوانان در مراسم را نشان از علاقه جوانان این منطقه به شهدا دانست و افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی با تلاش و زحمات زیادی به ما رسیده و هدف امام راحل نیز دادن عزت و آبرو به ملت ایران بود.

وی گفت: حضرت امام(ره) در اوج خفقان با از خود گذشتگی، با قرارداد کاپیتولاسیون مبارزه کرد و حیثیت ایرانی ها را از سرسپردگی امپریالیسم حفظ کرد.

صفایی با تاکید به جوانان گفت: دشمنان جمهوری اسلامی از اوایل انقلاب اسلامی توطئه های زیادی را در کشور به راه انداخته اند تا نقطه ضعف های این ملت را پیدا کنند و مردم را به سطوح در آورند و ملت عزیز ما همیشه آنها را ناکام گذاشتند.

لازم به ذکر است که ذکر مداحی از دیگر بخش های این مراسم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا