اخبار

یادواره شهدای قاری و حافظ در سنندج برگزار می‌شود

تا شهدا؛ منطقه کردستان، علی مرادی، امروز (چهارم بهمن ماه) در کمیته قرآنی ستاد دهه فجر شهرستان سنندج، اظهار کرد: خانواده‌های شهدا و ایثارگران همواره در راه اعتلای فرهنگ دینی در جامعه پیشگام بوده‌اند.
وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف قرآنی برای جامعه هدف در این اداره، افزود: مسابقات قرآنی مختلف ویژه دهه فجر برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران این شهرستان برگزار می‌شود.
مرادی عنوان کرد: برگزاری یادواره شهدای قرآنی قاری و حافظ در سنندج در دستور کار این کمیته قرار گیرد و در این مراسم حفاظ و قراء شاهد و ایثارگر شهرستان سنندج مورد تجلیل قرار گیرند.
وی با اشاره به برگزاری طرح ملی حفظ قرآن بیان کرد: طرح ملی حفظ قرآن در راستای پیروی از فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و به منظور ترویج فرهنگ قرآنی برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سنندج از برگزاری مسابقات تفسیر قرآن کریم جلد هشتم تفسیر نور در این ایام خبر داد و افزود: مرحله کشوری مسابقات تفاهیم نیز در ایام الله دهه مبارکه فجر در قم برگزار می‌شود که برگزیدگان استانی در این دوره حضور می‌یابند.
وی بیان کرد: همچنین دوره های آموزشی قرآن کریم در رشته‌های روخوانی و روانخوانی با حضور همسران و مادران شهدا و ایثارگران در این ایام برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام محمدربیع درویشی، مدیرگروه معارف صدا و سیمای مرکز کردستان نیز در ادامه این جلسه گفت: صدا و سیمای مرکز کردستان آمادگی پوشش و انعکاس هرچه بهتر برنامه‌های دهه فجر به ویژه برنامه‌های شاخص استانی را دارد.
وی با اشاره به پخش برنامه سالکان حافظ قرآن در ۳۰ قسمت اظهار کرد: در حال حاضر صدا و سیما کار تهیه و تولید زندگی‌نامه ۳۰ نفر دیگر از حافظان قرآن را با عنوان سالکان را در دستور کار دارد.
مدیرگروه معارف صدا و سیمای مرکز کردستان یادآور شد: این مرکز ۵۲ برنامه نسیم وحی از حافظان، قاریان و مؤسسات قرآنی تولید و پخش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا